Слухати

Серед неповнолітніх студентів, які вбили цуценя, є сирота — директор ВНЗ

08 квітня 2016 - 20:07
Щеня взяли у притулку, пообіцяли, що відвезуть до села. Розтин зробили для біологічного дослідження. Усі студенти Олександрійського агротехнікуму — неповнолітні, один із них є сиротою
Серед неповнолітніх студентів, які вбили цуценя, є сирота — директор ВНЗ / Новини на Громадському радіо

Чотири студента і викладач Олександрійського аграрного технікуму на Кіровоградщині вбили щеня заради практичної роботи. Вони втопили молоде цуценя в пакеті з водою, розчленували його, а відео виставили в інтернет. 

Цю інформацію підтвердив кореспонденту «Громадського радіо» директор технікуму Олександр Боденяко. 

«Я особисто це не залишу, ця справа буде передаватися в поліцію. Дійсно, 6 числа на учгозі проводилися практичні заняття студентів, побачивши це цуценя і почувши, що його збираються розтинати, викладач і заввідділення Наталія Олегівна обдивилася його, сказала, що це здорове цуценя, не треба його умертвлять, «ми його залишимо». Наталія Олегівна підійшла до викладача і заборонила проводити розтин даної тварини. Ми не практикуємо такого, це вперше, для мене це нонсенс і шок», — заявив Олександр Боденяко активістам та громаді, яка прийшла до нього на прийом.

p1 450 640.jpg

Громада у директора технікуму // «Громадське радіо»
Громада у директора технікуму
«Громадське радіо»

В поясненні Наталії Олегівни зазначається, що викладач її запевнив, що на розтині буде використовуватись труп.

Представники громади: А де у вас беруть трупи зазвичай?

Боденяко: Зазвичай ми використовуємо трупи…Ми домовляємося з господарствами, що вони нам дадуть труп поросяти, або труп мавпи. Живих тварин умертвлять – це негуманно, і ми це не робимо.

Директор підтвердив, що все відбувалося під наглядом викладача.

«Далі відбулося все те, що ви бачили. Він розповідав, як це робить. І саме цікаве те, що як сказали студенти, це все було зроблено за оцінку. Він їм обіцяв гарну оцінку. На сьогоднішній день викладач відсторонений від занять. Якщо я зараз його просто звільню, де я його шукать буду?», — заявив директор технікуму. 

За його словами, студенти на сьогоднішній день неповнолітні, один із них сирота. Їм буде винесена догана. Директор технікуму передає справу повністю до рук правоохоронних органів. 

jdhn29d9ma0v9m2kb2f2qlan6_0.png

Кадр з відео перед розтином //
Кадр з відео перед розтином

З юридичної точки зору ситуацію прокоментував «Громадському радіо» адвокат та зоозахисник Віталій Черняховський. Він був адвокатом від зоозахисників у справі Ведули (тоді 19-річного київського студента інженерно-механічного факультету Національного університету харчових технологій), який умертвив, за даними слідства, дев’ять бездомних цуценят і розміщував їх фотографії в соціальних мережах. Він також мав напарника, 21-річного Романа Полібіна, що знімав на відео убивство тварин. У 2012 році Ведула був засуджений до 4 років ув’язнення. 

«Є стаття 299 «знущання над тваринами». А саме над тими, що відносяться до хребетних, «вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів. Є покарання не дуже сурове, це може бути арешт на строк до 6 місяців. Оскільки виклали це в Інтернет, то, відповідно, можна притягнути за статею 300, а саме «виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства та жорстокості». Якщо це група осіб, то може бути навіть позбавлення волі на строк від трьох до 5 років», — прокоментував Віталій Черняховський ситуацію, яка сталася в Олександрії.

Він зазначив, що зараз справа за зоозахисниками: вони повинні направити заяву до Генеральної прокуратури. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+