Слухати

Оприлюднено квітневе фінансування Росією бойовиків на Донбасі

10 квітня 2016 - 14:51
Так звані «міністри фінансів «ЛНР» Є.Мануйлов та «ДНР» Є.Матющенко списують частину виділених Росією коштів за допомогою фінансових махінацій
Оприлюднено квітневе фінансування Росією бойовиків на Донбасі / Новини на Громадському радіо

Українська розвідка оприлюднила масштаби фінансування Росією бойовиків на Донбасі. Лиш на початку квітня цього року з бюджету РФ надійшло близько 800 млн. російських рублів, з яких основна частина йде на оплату «контрактної служби» членів незаконних збройних формувань, а також на російську пропаганду.

Про це повідомляється на сайті ГУР Міноборони України.

775 млн. призначається для утримання тієї частини адміністративного апарату та силових структур т.зв. «ДНР» та «ЛНР», де службу за контрактами з російською окупаційною владою проходять переважно місцеві жителі, йдеться у повідомленні.

25 млн. призначено для поширення російської пропаганди, а саме на придбання телекомунікаційного обладнання для Донецького обласного радіотелевізійного передавального центру, станцій-ретрансляторів Тореза та Горлівки, а також для запуску проектів «цифрового мовлення» в населених пунктах Стаханов, Красний Луч і Чорнухине (на ці проекти передбачено 700 тис.), інформує розвідка.

Також за участі т.зв. «міністрів фінансів «ЛНР» Є.Мануйлова та «ДНР» Є.Матющенка для списання виділених коштів розроблено схему фінансових махінацій. Вони нібито запускають проекти для відновлення інфраструктури населених пунктів, які знаходяться близько або в самій зоні активних бойових дій, і відбудовують їх декілька разів.

«Із застосуванням т.зв. «револьверного» принципу (один об’єкт може відновлюватись декілька разів) та навмисних обстрілів «вже відновлених» будинків», — пояснили у розвідці. 

«25% виділених з російського бюджету коштів повертається в Москву російським корумпованим чиновникам у вигляді «подяки» за їх допомогу в отриманні та списанні, ще 15-20% – розкрадається на місцях, місцевими функціонерами, біля 10% – призначається співробітникам ФСБ, як плата «за дах», — додали в ГУР.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+