Слухати

До серпня у Південній Осетії пройде референдум про приєднання до Росії

11 квітня 2016 - 14:12
Глава невизнаної «республіки» вважає, що референдум викличе невдоволення Грузії
До серпня у Південній Осетії пройде референдум про приєднання до Росії / Новини на Громадському радіо

Глава Південної Осетії Леонід Тібілов заявив, що референдум щодо приєднання самопроголошеної Південної Осетії до Росії відбудеться до серпня 2016 року. 

«Ми вже обговорюємо терміни. Якусь конкретну дату поки назвати не можна, але це станеться вже в недалекому майбутньому, плануємо до серпня», — цитує Тібілова ТАСС.

800px-georgia_high_detail_map_4_0.png

Грузія і Південна Осетія // Вікіпедія
Грузія і Південна Осетія
Вікіпедія

Він також підкреслив, що референдум буде внутрішньодержавної процедурою.

«Це внутрішня справа республіки. Ми отримаємо відповідь, я на сто відсотків упевнений, що народ скаже «так», і природно, користуючись уже цією статтею, ми спокійно можемо звернутися до вищого керівництва Росії. Будемо чекати моменту, коли зірки можуть зійтися. Ось так ми хочемо підійти до питання референдуму, щоб російську сторону в політичному плані не навантажувати», — зазначив він.

Тібілов зазначив, що референдум напевно викличе невдоволення Грузії. При цьому Південна Осетія, за його словами, продовжить участь в «Женевських дискусіях».

«Ми однозначно мають намір продовжувати участь у Женевських дискусіях. Ми сторона-учасниця цього формату, яка вважається потерпілою, і не брати участь нам не можна. Це на сьогодні єдиний майданчик, де ми могли б ставити питання перед світовою спільнотою, в тому числі перед Грузією, по тими напрямками, які нас хвилюють. Це стосується і безпеки республіки, і в цілому розвитку країни», — сказав Тібілов.

Коментарів Грузії і Росії на заяву глави Південної Осетії поки не надходило.

Довідка: Значна частина світової спільноти (зокрема й Україна) розглядає Південну Осетію (Цхінвальський регіон) як зону етнополітичного конфлікту, при цьому визнаючи її частиною території Грузії у складі трьох адміністративних одиниць. Кордони республіки було визначено за часів Грузинської РСР, коли на її території існувала етнічна автономія — Південноосетинська автономна область. Її незалежність визнають самопроголошені республіки Абхазія, Придністровська Молдавська Республіка та Нагірно-Карабаська Республіка.

2008 року за підтримки і збройного втручання Росії регіон було повністю виведено з-під контролю Грузії, після чого його незалежність визнали Російська Федерація, Венесуела, Нікарагуа, Науру.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+