Слухати

У березні 95-го Карпюк доглядав за хворою мамою, а не воював у Чечні, — свідки

11 квітня 2016 - 20:40
Сьогодні на суді давали свідчення родичі сім'ї Карпюків. За їх словами, у 1994-1995х роках Микола Карпюк доглядав за хворою матір'ю, і не міг брати участь у чеченському конфлікті
У березні 95-го Карпюк доглядав за хворою мамою, а не воював у Чечні, — свідки / Новини на Громадському радіо

Сьогодні у Верховному суді Чечні (м. Грозний) у справі українців Миколи Карпюка і Станіслава Клиха свідчили ще двоє свідків захисту. Це родички Миколи Карпюка — племінниця Оксана та її мама, дружина брата Миколи — пані Валентина. 

Про це на своїй сторінці у Facebook написала експертка Центру громадянських свобод Марія Томак. 

12 987 096_1 174 000 149 300 381_3 706 602 475 431 016 809_n_0.jpg

Один із корпусів СІЗО м. Грозного, де приймають передачі для затриманих // Марія Томак Facebook
Один із корпусів СІЗО м. Грозного, де приймають передачі для затриманих
Марія Томак Facebook

«За словами адвоката Карпюка Докки Іцлаєва, вони розповідали про свої спогади щодо кінця 1994-го — початку 1995-го років, а саме про хворобу мами Миколи Карпюка. Останній період свого життя (вересень 1994 — березень 1995) вона прожила у Карпюка в помешканні, за кілька днів до смерті (18 березня 1995 р.) її перевезли назад до її рідного села Великий Житин, де вона померла 20 березня. Увесь цей час Микола був поруч із нею, шукав лікарів та ліки, намагався витягти її з того світу. На жаль, діагноз був надто серйозним. Уже після смерті матері — Карпюк займався її похороном разом із іншими членами родини. Це добре (з деталями, притаманними, мабуть, тільки «жіночій» пам’яті — хто що купував для поминок, хто що готував, хто що казав, хто як на похоронах плакав) пам’ятає дружина брата Миколи Валентина та її донька Оксана, якій на той час було 13 років», — повідомила правозахисниця.

За її словами, Оксані та пані Валентині дозволили побачення з Миколою Карпюком. Також Марія Томак заявила, що на сьогоднішньому засіданні суддя Ісмаїлов відмовив у оголошенні свідчень одного з друзів Станіслава Клиха.

Суддя заявив, що цей тиждень може стати останнім у судовому слідстві. Це означає, прогнозують адвокати українців, що вже найближчими днями буде призначена дата дебатів, пише експертка.

«Наостанок у якості анонсу: найближчими днями оприлюднимо відеосвідчення соратників та родичів Миколи, які ми збирали для суду, але долучення яких суд відхилив», — повідомила Томак.

Також вона підкреслила, що його фінал суду над українцями «може бути не менш фєричним, ніж усе, що відбувалося досі».

Нагадаємо, українців Миколу Карпюка і Станіслава Клиха звинувачують у вбивствах російських військових під час другої чеченської війни з 1994 року. Захист звинувачених стверджує, що у 1994-1995 роках «Карпюк доглядав за хворою матір’ю», а Клих «навчався у Київському національному університеті».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+