Слухати

В Україні впроваджуватиметься 12-річна середня школа, — Гриневич

16 квітня 2016 - 20:36
Оптимізації сільських шкіл буде вестися у відповідності з меморандумом МВФ
В Україні впроваджуватиметься 12-річна середня школа, — Гриневич / Новини на Громадському радіо

Українська середня школа перейде на систему дванадцятирічного навчання європейського зразка. Про це ZN.UA повідомила новопризначений міністр освіти Лілія Гриневич.

Вона зазначила, що один з найскладніших аспектів цієї реформи полягає у донесенні до населення переваги такого походу.

«Належить пояснити, що таке 12-річна школа і чому в Європейському Союзі до 18 років людина обов’язково отримує шкільну освіту. Інша справа, що нам треба диверсифікувати ці можливості для людини, щоб він протягом трирічного старшого профільної освіти міг отримати професію. Так влаштовано освіта в Європейському Союзі, тому що це дозволяє підготувати дітей, підлітків до життя в суспільстві XXI столітті, а це вимагає нового змісту та більшого часу навчання», — зазначила вона.

Гриневич також розповіла про ще один важливий аспект майбутніх у даній сфері реформ: оптимізації сільських шкіл. Цей процес, за її словами, буде вестися у відповідності до меморандуму МВФ, про оптимізацію навчальних закладів, в яких навчається менше 25 учнів. В момент його підписання таких значилося 800, однак при затвердженні бюджету, від процесу оптимізації з її ініціативи були усунені початкові школи.

«Я сподіваюся, що ми будемо координувати наші плани з міністерством регіонального розвитку. У них є ресурси, наприклад на ремонт доріг, розвиток госпітальних та освітніх округів. Тільки коли є та дорога, і автобус, і школа краща, куди можна довозити дітей, — можна закривати сільську малокомплектну школу», — резюмувала вона.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+