Слухати

Військові виявили на кладовищі у Попасній схрон зі зброєю

16 квітня 2016 - 19:07
Небезпечну схованку було виявлено на території цвинтаря міста Попасна. За 1,5 км звідти — неконтрольована територія. Піротехніки кажуть, що підхід до схрону було заміновано
Військові виявили на кладовищі у Попасній схрон зі зброєю / Новини на Громадському радіо

І на цю міну, імовірно, наступив хтось з місцевих, бо вона спрацювала, але дивом не розірвалася.

«Сьогодні під час обстеження кладовищ була знайдена протипіхотна міна, встановлена на розтяжці, вона спрацювала, вистрибнула із землі, але не розірвалася. Поряд з міною знайшли схрон з гранатометами. Це спарений гранатомет «Шмель» і термобарична граната», — повідомили піротехніки. 

Розмінування проводять напередодні Великодніх свят, адже за два тижні люди масово прийдуть поминати рідних. Їх пересування на українській землі потрібно зробити безпечним.

obstezhennya_kladovyshcha.jpg

Обстеження кладовища // «Громадське радіо»
Обстеження кладовища
«Громадське радіо»

«Існує нагальна потреба убезпечення громадян. І в рамках контр диверсійних заходів було прийнято рішення, це було також прохання місцевих мешканців, щоб здійснити заходи з перевірки і розмінування кладовищ. У Попасній вже відпрацювали два, ще три кладовища по плану», — розповідає начальник служби ГУ  Національної гвардії України полковник Олександр Чорний.

granatomet_0.jpg

Гранатомет // «Громадське радіо»
Гранатомет
«Громадське радіо»

Місцева влада Попасної неодноразово отримувала повідомлення від городян, що на цвинтарях люди знаходять вибухонебезпечні предмети. По допомогу з розмінування звернулися до військових і фахівців МНС.

«Ми отримали відповідь, що усі кладовища обстежені, доступ на них є вільним, крім цвинтаря по вулиці Красноярській, доступ до якого може бути погоджений офіцерами пізніше.  Міською радою доводиться ця інформація до жителів, ми на сайті міськради розмістили інформацію, щоб люди не переживали і ходили на кладовища прибрати територію», — говорить заступниця міського голови міста Попасна Ірина Гапотченко.

Останнім часом у Донецькій області піротехніки чи не щодня виїжджають на різні ділянки. Крім сучасної зброї, військові кажуть, що вона російського виробництва, бо в Україні такої немає, знаходять і боєприпаси часів Другої світової війни. Особливо на сільськогосподарських угіддях, бо активно тривають весняні польові роботи.

Наталя Поколенко з Донеччини для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+