Слухати

Через суди Дніпропетровський військовий шпиталь заповнений наполовину / Новини на Громадському радіо

Через суди Дніпропетровський військовий шпиталь заповнений наполовину

18 квітня 2016 - 17:21
Щодня до шпиталю надходять 10-20 чоловік. З них близько 10% — це поранення, травмування, пов’язані з військовими діями

Про це кореспонденту «Громадського радіо» розповів заступник начальника шпиталю по роботі з особовим складом майор Сергій Бачинський.

«З нового року шпиталь став на 400 ліжок,  пацієнтів. Раніше він на 200 був розрахований, зараз на 400. Але у зв’язку з тим, що йдуть судові процеси з приводу території шпиталю, то в нас 200 все одно», — розповів він.

За його словами, для шпиталю щоденне надходження військових стало буденністю, не дивлячись на перемир’я.

«Кожен день — 10-20 чоловік надходить. Десь близько 10% — це поранення, травмування, пов’язані з військовими діями. Всі інші — це хвороби, які є і в цивільному житті, але на війні ще більше загострюються. Активних бойових дій немає. Але є кульові поранення, коли снайпер працює. Авдіївські — всі від обстрілів надходять. 200 чоловік зараз в шпиталі заповнено», — розповідає Сергій Бачинський.

20 160 418_123 556.jpg

Сергій Бачинський // «Громадське радіо»
Сергій Бачинський
«Громадське радіо»

З 2007 року вся територія шпиталю належить російському «ВТБ банку». У 2007 році Міністерством оборони було прийнято рішення про продаж половини будівель шпиталю ТОВ «Райвел» взамін на відбудову частини нових будівель. Потім угода була переформатована, вже всю територію віддавали, і замість цього шпиталь повинен був в іншому місті відбудуватися. ТОВ Райвел заклало територію «ВТБ банку» і не виконало угоду.

Суди по шпиталю відбувалися з 2014 року. Фонд держмайна подав до Дніпропетровського господарського суду позов з вимогою повернути шпиталь у власність держави. Цей суд, а потім і апеляційний суд їх позов задовольнив. Однак Вищий господарський суд скасував рішення про повернення Дніпропетровського військового шпиталю у власність держави і направив справу на перегляд до судів нижчої інстанції.

Зараз йде повторний розгляд у суді першої інстанції.

«Вже три засідання було, вони переносяться через неявку представників «ВТБ банку»«, — зазначив Сергій Бачинський.

Раніше «Громадське радіо» передавало, що дніпропетровці вийшли на пікет за збереження військового шпиталю.

Міла Мороз, для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+