Слухати

Все знают, кто такие Савченко и Сенцов, а Афанасьев обычно за бортом, — активісти

18 квітня 2016 - 18:05
Друзі і родичі ув’язненого впевнені — якщо справа Геннадія буде висвітлюватися на національному та міжнародному рівнях, є шанс, що найближчим часом українець повернеться додому
Все знают, кто такие Савченко и Сенцов, а Афанасьев обычно за бортом, — активісти / Новини на Громадському радіо

«Свободу Афанасьєву» — саме під таким гаслом пройшла сьогоднішня акція на підтримку одного з українських політв’язнів. Геннадій Афанасьєв, обвинувачений у справі так званих «терористів Сенцова», вже 2 роки відбуває покарання у російській в’язниці. Аби привернути увагу ЗМІ та міжнародної спільноти, усі небайдужі прийшли підтримати ув’язненого українця під будівлю представництва Євросоюзу у Києві. Серед учасників — друзі Геннадія, які розповідають останні новини.

«Он держится. Письма его позитивные, которые я получаю, они боевые. Ни в одном письме не было негативного оттенка. У него планы на будущее. Он постоянно пишет, что будем делать, когда он выйдет, у него много бизнес-проектов», — каже друг Геннадія Алім Якубов.   

13 009 720_1 192 519 584 093 532_91 277 354_o.jpg

Анція на підтримку Геннадія Афанасьєва // Громадське радіо
Анція на підтримку Геннадія Афанасьєва
Громадське радіо

Організаторка акції Евеліна Ганська розповіла, що зараз гостро постало питання про визнання Геннадія громадянином України. За її словами, 14 квітня мама політв’язня отримала лист про те, що синові присудили російське громадянство. Незважаючи на те, що консул привіз і прикріпив до справи український паспорт Геннадія, визнавати його громадянином України не квапляться.

Інша проблема – недостатня увага з боку ЗМІ та влади. Друзі і родичі ув’язненого впевнені – якщо справа Геннадія буде висвітлюватися на національному та міжнародному рівнях, є шанс, що найближчим часом українець повернеться додому.

«Это большая проблема, на самом деле. Об этом надо много говорить, потому что это выпадает из поля зрения. История Афанасьева – о нем говорят только в кругах правозащитников и людей, которые интересуются этой темой. Все знают, кто такая Савченко, все знают, кто такой Сенцов, и Афанасьев обычно за бортом», — організаторка акції Евеліна Ганська.

13 010 063_1 192 519 567 426 867_1 791 797 937_o.jpg

#FreeAfanasiev // Громадське радіо
#FreeAfanasiev
Громадське радіо

Нагадаємо, що у травні 2014 року Геннадій Афанасьєв, Олег Сенцов та Олександр Кольченко були арештовані у Симферополі за підозрою у тероризмі. Геннадію Афанасьєву російський суд присудив 7 років позбавлення волі, Олександру Кольченко – 10 років, а Олегу Сенцову, як організатору – 20 років. Українці своєї провини не визнають. 

Євгенія Москалець з Києва спеціально для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+