Слухати

Юристи розповіли, як законодавчо завадити будівництву Керченського мосту / Новини на Громадському радіо

Юристи розповіли, як законодавчо завадити будівництву Керченського мосту

18 квітня 2016 - 14:43
Вони називають щонайменше три механізми з точки зору міжнародного рпава і наголошують, що Україна поки що не використала жодного

Про це у понеділок, 18 квітня, на брифінгу у Києві заявили Денис Рабомізо, адвокат, спеціаліст з морського права, президент Колегії юристів з морського права України та юрист Регіонального центру прав людини, фахівець з міжнародного публічного права Віталій Набухотний.

За їх словами, відповідно до положень двосторонніх (між Україною та РФ) і багатосторонніх міжнародних договорів, будівництво Керченського мосту є незаконним без наданої згоди України.

«Причина в тому, що Україна як приазовська та причорноморська держава має об’єктивний інтерес у підтримці традиційного проходу в Азовське море і з нього», — сказав Віталій Набухотний.

За його словами, щоб зупинити будівництво Керченського мосту, Україна може задіяти три механізми.

Перший механізм — це отримання консультативного висновку Міжнародного Суду ООН, який знаходиться в Гаазі.

«Для використання цього механізму Україна має провести виважену дипломатичну кампанію, що є звичною справою у практиці держав, які виносять певні ініціативи на міжнародному рівні», — заявив експерт.

Денис Рабомізо наголосив на можливості використанні другого механізму — ad hoc арбітраж. У такому випадку створюється спеціальний суд та ініціюється розгляд справи за позовом України до Росії, оскільки будівництво мосту через Керченську протоку може, щонайменше, призвести до обмеження свободи судноплавства та спричинити значну шкоду морському середовищу.

А поки рішення не буде винесене по суті, юристи пропонують одночасно запустити третій механізм — застосування тимчасових заходів забезпечувального характеру. Тобто припинити будівництво мосту доки рішення не буде винесене по суті.

Такі заходи може накласти Міжнародний трибунал з морського права, що знаходиться в Гамбурзі.

«Якщо Україна та Росія не зможуть домовитися протягом двох тижнів з часу подачі прохання про тимчасові заходи, що є найбільш очікуваним результатом, цей трибунал зобов’яже Росію призупинити будівництво мосту, поки питання не буде вирішене по суті компетентним судом або арбітражем», — прокоментував Денис Рабомізо.

Юристи наголошують, що Україна треба поспішити з позовом до суду, адже Росія планує завершити будівництво у 2018 році. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+