Слухати

Суд розпочне допит свідків у справі «діамантових» прокурорів 10 травня

19 квітня 2016 - 12:41
10 травня у справі «діамантових» прокурорів допитають перших свідків обвинувачення, зокрема народного депутата В'ячеслава Константиновського
Суд розпочне допит свідків у справі «діамантових» прокурорів 10 травня / Новини на Громадському радіо

Сьогодні в Голосіївському суді Києва відбулося технічне засідання у справі так званих «діамантових» прокурорів, визначали порядок допитів. Допит перших свідків обвинувачення у справі  призначено на 10 травня. Допитуватимуть депутата В’ячеслава Константиновського та ще 3 свідків: нардеп Гузя Андрія, Кириленка Олександра, Бараневича Юрія. 

«Це народний депутат, який звертався з відповідним зверненням до ГПУ, та заявники у справі, свідки, які мають відношення до підприємства стосовно якого був тиск з боку обвинувачених», — пояснив «Громадському радіо»  новий прокурор  у справі Яніс Сімонов.

20 160 419_094243_0.jpg

Засідання у справі «діамантових прокурорів», виступ прокурора Яніса Сімонова // «Громадське радіо»
Засідання у справі «діамантових прокурорів», виступ прокурора Яніса Сімонова
«Громадське радіо»

За словами прокурора Яніса Сімонова, обвинувачення складає 23 томи, є 60 свідків.

Основний обвинувачений у справі Олександр Корнієць доволі скептично ставиться до кількості свідків.

«З тих 60 свідків, про які заявило обвинувачення, лише близько 10 осіб можуть щось повідомити по цій справі. Усі інші, це будуть просто питання: » — маєте відношення? — не маю», короткі допити про 5-10 хвилин. Костянтиновський може повідомити, скільки він заробляє на незаконному видобутку піску. Яким чином він це робить. І про свою біографію на початку 90-х», — іронізує обвинувачений Олександр Корнієць. 

20 160 419_100 850.jpg

Олександр Корнієць // «Громадське радіо»
Олександр Корнієць
«Громадське радіо»

Адвокат Олександра Корнійця Артем Федосін зазначає, що сьогодні на технічному засіданні судді визначили порядок слухань, який є нейтральним, відносно пропозиції обвинувачення чи захисту. 

«Ми запропонували суду свою позицію щодо порядку дослідження доказів, сторона обвинувачення запропонувала свою. Суд порадився і вирішив прийняти нейтральну свою позицію. Все, встановили порядок, тепер по цьому порядку будуть проходити ці судові засідання», — зазначив Артем Федосін.

Головуючий суддя Валігура Д.М. оголосив рішення про те, щоб розпочати з допитів свідків обвинувачення, документів, аудіо та відеозаписів, речових доказів, а потім допит свідків захисту.

Перші засідання по допитах свідків пройдуть 10 та 18 травня у Голосіївському рійонному суді.

20 160 419_093120.jpg

Обвинувачені та захисники // «Громадське радіо»
Обвинувачені та захисники
«Громадське радіо»

Віталій Касько був на суді у якості підтримки нових прокурорів, він зазначив, що звільнення перших прокурорів, які знають справу досконально, впливає на хід подій.

«Ця справа є знаковою для України. Вперше в історії прокурори такого рівня були затримані за підозрою у серйозній корупції. Звільнили прокурорів, які розпочинали цю справу, які знали її від початку до кінця. Які робили обшуки, санкціонували їх, збирали цінні докази. Кримінальне провадження потрібно знати не лише прочитавши, а потрібно знати зсередини. Тому прокурорам, які сьогодні беруть участь в процесі, яких ми прийшли підтримати, їм зараз набагато складніше, ніж тим прокурорам, які починали. Але вони достатньо кваліфіковані, об довести цю справу до ладу, якщо не буде зовнішніх впливів на суд», — розповів Віталій Касько «Громадському радіо». 

6ww6fwgy7xo.jpg

Віталій Касько // «Громадське радіо»
Віталій Касько
«Громадське радіо»

Раніше прокурори Володимир Шапакін, Олександр Корнієць, підприємець Валерій Гібаренко, яких підозрюють у корупції, не визнали своєї провини.

6 липня 2015 року ГПУ та СБУ затримали першого заступника начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимира Шапакіна і заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця за підозрою в отриманні 3 млн. гривень хабара. В результаті обшуку у них вдома і на роботі були вилучені гроші на загальну суму близько 500 тисяч доларів, а також коштовності та зброю. Захист Корнійця стверджував, що вартість знайдених у нього діамантів становить 700 доларів США.

 

Раніше звільнений за наказом Віктора Шокіна заступник генерального прокурора і прокурор Одеської області Давид Сакварелідзе заявив, що пов’язує своє звільнення безпосередньо з роботою його команди в справі так званих діамантових прокурорів.

Міла Мороз, для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+