Слухати

Червоний Хрест запевняє у прозорості своєї роботи, активісти не вірять

20 квітня 2016 - 16:25
За словами активістів, Червоний Хрест отримує багатомільйонні транші продукції, яка має безкоштовно надаватися інвалідам, сиротам, бездомним, але вона не роздається, а продається
Червоний Хрест запевняє у прозорості своєї роботи, активісти не вірять / Новини на Громадському радіо

Скандал навколо діяльності Товариства Червоний Хрест України триває вже не один місяць. 19 квітня більше десяти активістів з лозунгами та плакатами зібралися під готелем «Козацький», де на той час відбувалися перевибори глави організації Івана Усіченка, який очолює громадську установу 30 років. За словами мітингуючих, керівництво українського Червоного Хреста сприяє продажу гуманітарної допомоги та не звітує про використання держкоштів перед громадськістю. Волонтери зверталися до Міністерства охорони здоров’я України, яке щороку перераховує організації близько 80 млн. грн. У МОЗ відповіли, що вони не мають права перевіряти, як витрачаються ці гроші, тому фінансових звітів немає. Інша проблема — продаж гуманітарних товарів та послуг, які повинні надаватися безкоштовно.

«Кожного кварталу досить часто міжнародні організації, наприклад, «Procter & Gamble» або «Coca-Cola» дають Червоному Хресту величезні, багатомільйонні транші власної продукції, яка має безкоштовно роздаватися бенефіціарам, інвалідам, сиротам, бездомним, але вона не роздається. 

Телефонували люди, які безпосередньо займалися продажем цієї продукції гуманітарної допомоги. Вони казали, що в Печерському районі Києва восени прийшла фура фарби для волосся. Треба її роздати. Але жодна з цієї фарби – жодна коробочка – не була роздана. Вона була продана» — сказала громадська активістка Анна Бурділяк.

13 036 346_1 193 179 040 694 253_1 529 927 480_o.jpg

Активісти під готелем «Козацький» // Громадське радіо
Активісти під готелем «Козацький»
Громадське радіо

Переселенці кажуть, що складнощі з допомогою від Червоного Хреста виникають через відсутність належного інформування громадян. Найскладніше — внутрішньо переміщеним особам з окупованих територій.

 «У нас у каждого переселенца есть справка с местом жительства по районам, Красный Крест в этих районах никого не обзванивает, не дают никакой информации. Не у каждого переселенца есть возможность найти эту информацию, например, через Фейсбук, хотя в Фейсбуке тоже ничего. То есть о помощи мы узнаем от тех людей, которые как-то уже об этом узнали» — каже переселенка Людмила.

Під час акції жоден член українського Червоного Хреста не виявив бажання поспілкуватися з активістами та пресою. Але 20 квітня, керівництво Червоного Хреста України у рамках XXI з’їзду провели брифінг, на якому розповіли про діяльність організації за останні 4 роки. За словами президента організації, Івана Усіченко, через негативне висвітлення подій у пресі Червоний Хрест України втрачає донорів і не отримує достатньої гуманітарної допомоги для найбідніших громадян. Звіт про витрачання коштів, як зазначив Усіченко, можна побачити в організації.

«Будь-ласка, 400 млн. гривень приходьте до нас і провіряйте. Там корупції немає», — сказав пан Усіченко.

13 064 089_1 193 713 057 307 518_1 605 842 287_o.jpg

XXI з’їзд Червоного Хреста України // Громадське радіо
XXI з’їзд Червоного Хреста України
Громадське радіо

У свою чергу, генеральний секретар Алла Хабарова повідомила, що діяльність організації прозора і рух коштів можна відстежити.

«3200 патронажних сестер, котрі отримують 1300 грн. 1300 на 3200 — це майже 49 мільйонів в рік. Накиньте туди 36,5% нарахувань і порахуйте, скільки це коштів в рік потрібно», — сказала Алла Хабарова.

Також вона зазначила, що активісти, які організовують акції протесту, не були волонтерами Червоного Хреста і мають на меті заплямувати репутацію гуманітарної установи.

«Вони зовсім нічого не знають. Аня Бурдуляк — я вам називаю прізвище, котре у вас фігурує в усіх засобах масової інформації, двічі намагалась працювати у нас, але вона працювати не хоче, вона хоче десь отримувати, я так вважаю, гроші, і давати негарну інформацію про товариство. Вона не змогла у нас працювати, тому що її не влаштовувало те, що треба працювати чесно», — додала Алла Хабарова.

Зараз активісти збираються подавати комплексне звернення до декількох правоохоронних органів, щоб вони порушили кримінальну справу на українське Товариство Червоного Хреста.

Читайте також матеріали на тему: Зловживання в Товаристві Червоного Хреста України?

Перевірка в Товаристві Червоного Хреста в Україні ні до чого не привела — журналіст

 

Євгенія Москалець з Києва для «Громадського Радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+