Слухати

У Києві вимагали закону про заборону пропаганди гомосексуалізму

20 квітня 2016 - 12:45
Пікетувальники в ВР просили прийняти закон про заборону пропаганди гомосексуалізму в Україні, в той час як поруч під охороною зібрався пікет проти дискримінації
У Києві вимагали закону про заборону пропаганди гомосексуалізму / Новини на Громадському радіо

У середу під Верховною Радою зібрався мітинг «за сімейні цінності». Близько сотні активістів виступили з вимогою до депутатів «не вирізати сім’ю», тобто проти антидискримінаційних правок до законодавства. 

У вимогах активістів: виключити з «Національної стратегії в області прав людини на період до 2020 року» пункти, спрямовані на легалізацію одностатевих партнерств та пропаганди гомосексуалізму в Україні; зберегти в Конституції України статтю, яка визначає шлюб як виключно союз чоловіка і жінки; виключити з Трудового кодексу дефініції «сексуальна орієнтація» і «гендерна ідентичність»; прийняти закон про заборону пропаганди гомосексуалізму в Україні та ін.

Активістка Валентина заявляє, що не представляє жодну організацію, а прийшла на акцію просто як людина.

«В Конституції є чітко написано, що є сім’я чоловіка та жінки. Ми проти того, щоб зараз вносили зміни в Конституцію, про те, що сім’я — це не союз чоловіка і жінки, а якихось особистостей, невідомо яких. Це протирічить християнським цінностям. Ми проти гомосексуалізму, як розбещення людей. Сім’я — це союз чоловіка і дружини», — зазначила Валентина.

20 160 420_093447.jpg

Активістка Валентина в центрі // «Громадське радіо»
Активістка Валентина в центрі
«Громадське радіо»

20 160 420_092700.jpg

Активісти за "сімейні цінності"  // «Громадське радіо»
Активісти за «сімейні цінності»
«Громадське радіо»

20 160 420_093039.jpg

Активісти "за сімейні цінності" // «Громадське радіо»
Активісти «за сімейні цінності»
«Громадське радіо»

Поруч з мітингом організувався невеличкий пікет активістів ліберального спрямування, які на гасло «Не вирізайте сім’ю» відповідали закликом «Сім’ї бувають різними!», «Шукайте реальні причини», «Ми проти гомофобної влади!».

Активіст Роман з «Прямої дії» розповів, що поліція попросила їх малочисельний пікет відійти на 5 метрів, аби створити бар’єр, і щоб мітингувальники не заважали один одному.

«Певні одіозні організації вирішили влаштувати акцію з дискримінаційними та гомофобними інтенціями.  З вимогою парламенту вилучити категорію ЛГБТ-людей з переліку стратегії прав людини.  Я не можу стояти осторонь, коли агресивні представники намагаються когось позбавити прав, і я, як і інші товариші і товаришки, прийшли вразити свій протест проти цього», — зазначив Роман.

20 160 420_093011.jpg

Активіст Влад // «Громадське радіо»
Активіст Влад
«Громадське радіо»

20 160 420_093517.jpg

Поліція розділила табори мтингувальників // «Громадське радіо»
Поліція розділила табори мтингувальників
«Громадське радіо»

20 160 420_092747_0.jpg

В одному кадрі — активісти різних таборів // «Громадське радіо»
В одному кадрі — активісти різних таборів
«Громадське радіо»

Ірина Федорович, активістка «Коаліції проти дискримінації» прокоментувала для «Громадського радіо», що вимоги мітингу «за сімейні цінності» обмежують права людей.

«Одні люди виходять з вимогами обмежити права інших, тому що це якимось чином їм перешкоджає або не вкладається в їх розуміння світу, релігії та іншого, що є неприйнятним для України як для правової держави. Про легалізацію одностатевих шлюбів взагалі мова на сьогодні не йде. Тобто це передчасна якась вимога, передчасна засторога з боку активістів. В Україні починається діалог про те, що потрібно зробити законодавство, яке зробило б можливим реєстрацію одностатевих партнерств, не шлюбів, тобто це абсолютно інша інституція. Для того, щоб регулювати майнові та фінансові відносини між людьми, які є у одностатевих партнерствах, що є абсолютно нормальним і зрозумілим», — впевнена вона.

Міла Мороз, для «Громадського радіо»

 

Публікація створена за підтримки Фонду Гайнріха Бьолля

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+