Слухати

Окремих громадян суддя може звільнити від судового збору — міністр юстиції

22 квітня 2016 - 17:12 164
Міністр юстиції Павло Петренко в ексклюзивному коментарі «Громадському радіо» повідомив, що всі громадяни можуть подавати клопотання про звільнення від судового збору по об’єктивним обставинам

Так міністр юстиції прокоментував питання складності оформити документи про народження чи смерть на материковій Україні тим кримчанам, які не можуть виїхати з півострову. 

«По судовому збору є механізм, судді проявляють громадянську позицію, вони самі консультують, щоб люди подавали клопотання про звільнення від судового збору по об’єктивним обставинам (це переселенець, немає коштів). І так само прокуратура подає, вона може подати клопотання про звільнення від судового збору про звільнення від судового збору по цим категоріям справ. Це вже тоді на розсуд судді, але суддів у більшості випадків звільняють від сплати судового збору, в деяких випадках відмовляють, але це вже одиничні випадки», — заявив Павло Петренко.

13 054 455_1 068 493 756 550 402_700 854 699_o_0.jpg

Міністр юстиції Павло Петренко // «Громадське радіо»
Міністр юстиції Павло Петренко
«Громадське радіо»

Мін’юст розробив спрощену процедуру реєстрації народження та смерті людей на непідконтрольних Україні територіях, яка вже діє близько 2 місяців. За словами Павла Петренка, 3700 мешканців Донбасу та Криму вже отримали такі документи за спрощеним порядком. Була розроблена форма звернення до будь-якого РАГСу в Україні, а також отримання через суд дозволу на оформлення документів. За законом, суд має «невідкладно» розглянути справу.

За словами Павла Петренка, оформити документи можна, не виїжджаючи з Криму або непідконтрольного Україні Донбасу, зробивши довіреність для адвокатів. У випадку з кримчанами, їх інтереси може представляти прокуратура Криму в Херсонській області, проте лишається проблема неможливості сплатити судовий збір з окупованої території Криму.

«Питання по судовому збору я думаю, що парламент вирішить. Ми ініціювали скасування судового збору саме по питанням переселенців, питання відшкодування витрат, коли позови подають пенсіонери. В тому числі, коли прокуратура звертається з певною категорією справ. В парламенті не було 226 голосів. Я думаю, що зараз ми все ж таки знайдемо їх підтримку, щоб вони відкоригували закон про судовий збір. І по певним категоріям зменшили, або взагалі прибрали судовий збір», — прокоментував міністр Петренко.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+