Слухати

Окремих громадян суддя може звільнити від судового збору — міністр юстиції

22 квітня 2016 - 17:12
Міністр юстиції Павло Петренко в ексклюзивному коментарі «Громадському радіо» повідомив, що всі громадяни можуть подавати клопотання про звільнення від судового збору по об’єктивним обставинам
Окремих громадян суддя може звільнити від судового збору — міністр юстиції / Новини на Громадському радіо

Так міністр юстиції прокоментував питання складності оформити документи про народження чи смерть на материковій Україні тим кримчанам, які не можуть виїхати з півострову. 

«По судовому збору є механізм, судді проявляють громадянську позицію, вони самі консультують, щоб люди подавали клопотання про звільнення від судового збору по об’єктивним обставинам (це переселенець, немає коштів). І так само прокуратура подає, вона може подати клопотання про звільнення від судового збору про звільнення від судового збору по цим категоріям справ. Це вже тоді на розсуд судді, але суддів у більшості випадків звільняють від сплати судового збору, в деяких випадках відмовляють, але це вже одиничні випадки», — заявив Павло Петренко.

13 054 455_1 068 493 756 550 402_700 854 699_o_0.jpg

Міністр юстиції Павло Петренко // «Громадське радіо»
Міністр юстиції Павло Петренко
«Громадське радіо»

Мін’юст розробив спрощену процедуру реєстрації народження та смерті людей на непідконтрольних Україні територіях, яка вже діє близько 2 місяців. За словами Павла Петренка, 3700 мешканців Донбасу та Криму вже отримали такі документи за спрощеним порядком. Була розроблена форма звернення до будь-якого РАГСу в Україні, а також отримання через суд дозволу на оформлення документів. За законом, суд має «невідкладно» розглянути справу.

За словами Павла Петренка, оформити документи можна, не виїжджаючи з Криму або непідконтрольного Україні Донбасу, зробивши довіреність для адвокатів. У випадку з кримчанами, їх інтереси може представляти прокуратура Криму в Херсонській області, проте лишається проблема неможливості сплатити судовий збір з окупованої території Криму.

«Питання по судовому збору я думаю, що парламент вирішить. Ми ініціювали скасування судового збору саме по питанням переселенців, питання відшкодування витрат, коли позови подають пенсіонери. В тому числі, коли прокуратура звертається з певною категорією справ. В парламенті не було 226 голосів. Я думаю, що зараз ми все ж таки знайдемо їх підтримку, щоб вони відкоригували закон про судовий збір. І по певним категоріям зменшили, або взагалі прибрали судовий збір», — прокоментував міністр Петренко.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+