Слухати

Сьогодні в небі зійде «рожевий» повний місяць / Новини на Громадському радіо

Сьогодні в небі зійде «рожевий» повний місяць

22 квітня 2016 - 15:00
У п’ятницю, 22 квітня, в небі можна буде спостерігати «рожевий» повний місяць

Рожевий місяць, або так званий міні-(або мікро-)місяць — це найменша повня в році. Мікромісяць менш яскравий за звичайну повню на 30%, і на 14% менший за розміром.

Ми бачимо міні-місяць, коли відстань між Землею та її супутником, досягає апогею. Місяць обертається навколо планети по еліптичній траєкторії, а значить, є певні точки дальші (або ближчі) від Землі, ніж інші.

Апогей — найбільш віддалена від Землі точка, найближча відома як перигей. Якщо Місяць перебуває в перигеї, його називають Супермісяцем.

Як відомо, гравітація Місяця впливає на припливи і відливи на планеті. В час перигею, гравітаційне тяжіння призводить до високих припливів і частішої зміни між приливами і відливами. Коли ж Місяць в апогеї, гравітаційні хвилі слабшають — відбуваються відливи.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+