Слухати

Україна отримає від ЄС 97 мільйонів євро на децентралізацію

22 квітня 2016 - 13:44
Відповідну угоду підписав Уряд України та Європейська комісія про фінансування «U-LEAD з Європою: Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку»
Україна отримає від ЄС 97 мільйонів євро на децентралізацію / Новини на Громадському радіо

Від імені України зазначену угоду підписав Віце-прем’єр-міністр України — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, від імені Європейського Союзу — керівник Групи підтримки України Пітер Вагнер, йдеться на сайті Кабміну.

Як зазначаив Геннадій Зубко, ці гроші — перша масштабна фінансова допомога Україні на підтримку інституціонального розвитку.

Їх надання  Україні означає визнання Європейським Союзом успішності реформи децентралізації.

«Більша частина коштів піде на навчання місцевої влади на всіх рівнях. За допомогою програми люди в регіонах отримають важливі для подальшого розвитку громад знання: щодо стратегічного планування, складання бюджету, моніторингу, електронного врядування, ефективного фінансового управління та інше», — пояснив міністр.

Програма, започаткована в рамках цієї угоди, розрахована на чотири роки і спрямована на підтримку реформи місцевого самоврядування, децентралізації в Україні, а також регіонального розвитку.

Програма має два основних компоненти:

1. Навчання для місцевої влади на всіх рівнях, тематичні консультації, підтримка професійної освіти для посадових осіб виконавчих органів влади, навчання з управління проектним циклом.

2. Центри надання адміністративних послуг та підвищення обізнаності громадян про місцеве самоврядування: комплексні відновлювальні роботи, надання обладнання для понад 600 ЦНАП, навчання для місцевого персоналу ЦНАП, кампанія з підвищення обізнаності.

U-LEAD «Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку» реалізується в Україні Європейським Союзом та його країнами-членами: Німеччиною, Швецією та Польщею через Німецьке товариство з питань міжнародної допомоги (GIZ) та Шведську агенцію міжнародного розвитку (SIDA). Формування коштів Програми: ЄС60 млн. євро, ФРН6 млн. євро, Швеція – 30 млн. євро, Польща – 1 млн. євро.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+