Слухати

Як смачно годувати дітей за держбюджет — у школі Києва провели експеримент

22 квітня 2016 - 18:49
"Громадське радіо" відвідало київську гімназію у Печерському районі, в якій протягом тижня проводився експеримент: дітей 1-4 класів годували сніданками зі шведського столу
Як смачно годувати дітей за держбюджет — у школі Києва провели експеримент / Новини на Громадському радіо

У одній зі столичних гімназій тиждень годували учнів молодших класів у форматі шведського столу. Такий експеримент провела адміністрація школи, використовуючи ті державні кошти, які заплановано виділяються на сніданки школярів 1-4 класу.  

Подгорна Алла Іллівна, керівниця  КП «Шкільне», яке виграло тендер на забезпечення харчуванням шкіл району, розповіла «Громадському радіо», що на сніданок учня молодшого класу в Печерському районі  виділяється 10 грн. 50 копійок з бюджету. Інші учні, 5-11 класів, харчуються або власними обідами, або купують комплексні обіди за кошти батьків. Експеримент сніданків за європейським зразком провели серед 1-4 класів, тому що тільки для них у школі передбачені сніданки, о 9 та о 10 годині (в залежності від класів).

«Це 149 учнів, діти беруть не те, що їм давали раніше, а вибирають на вибір, що вони хочуть», — розповіла Подгорна Алла.

Діти малу змогу обрати котлети, відбивні, овочі, сосиски та десерт. Прямо на очах відбувалося готування млинців.

20 160 422_100 713.jpg

Альтернатива звичайним сніданкам // «Громадське радіо»
Альтернатива звичайним сніданкам
«Громадське радіо»

20 160 422_101 138.jpg

Шведський стіл  // «Громадське радіо»
Шведський стіл
«Громадське радіо»

20 160 422_100 624.jpg

Сир та овочі // «Громадське радіо»
Сир та овочі
«Громадське радіо»

20 160 422_101 240.jpg

Мед, джеми і йогурт на десерт // «Громадське радіо»
Мед, джеми і йогурт на десерт
«Громадське радіо»

20 160 422_102 013.jpg

Діти говорять, що їх улюблена страва на шведському столі — сосиски // «Громадське радіо»
Діти говорять, що їх улюблена страва на шведському столі — сосиски
«Громадське радіо»

Діти у розмові з кореспондентом «Громадського радіо» заявили, що їм все дуже подобається. За словами однієї з дівчинок з 4-Б класу, раніше діти носили їжу з дому, не їли шкільного, а «зараз — просто казка». Таку відповідь отримала від якоїсь зі школярок й журналістка з іншої редакції, проте встановити, чи це була одна й та ж сама респондентка (чи діти завчили, що треба говорити) не вдалося. 

Один з учнів мав з собою термос з собачкою, і йому сказали, щоб він не брав його до їдальні, аби «не псувати картинку». Про це дитина розказала в приватній розмові «Громадському радіо». За його словами, він не їсть шкільної їжі, і завжди бере домашню з собою,  тож після того, як його однолітки поїли перед журналістами, мав повернутися до класу і з’їсти сніданок зі своєї посудини з собачкою. 

20 160 422_101 946.jpg

Один з учнів сидів за стійкою без їжі // «Громадське радіо»
Один з учнів сидів за стійкою без їжі
«Громадське радіо»

20 160 422_103 852.jpg

Меню "шведського столу" // «Громадське радіо»
Меню «шведського столу»
«Громадське радіо»

Подгорна Алла Іллівна, керівниця КП «Шкільне», яке виграло тендер на забезпечення харчуванням шкіл району, розказала, як формувалося меню для «шведського столу» без змін фінансування. 

За даними заступниці Кличка Ганни Старостенко, додатково жодних коштів на пілотний проект виділено не було.

«Загалом з міського бюджету виділено 330 млн гривень. Додатково ще минулого тижня ми виділили 35 млн саме на харчування дітей у наших загальноосвітніх школах. На сьогодні в середньому по місту харчування дитини в початковій школі складає 12 гривень. В Печерському районі найнижча ціна. Бо райони проводять тендерні процедури, і обирають найбільш оптимальну пропозицію», — розповіла «Громадському радіо» Ганна Старостенко.

Начальниця управління освіти та інноваційного розвитку Печерської адміністрації Тетяна Копил розповіла «Громадському радіо», що для впровадження проекту в інших школах необхідно 40-50 тисяч гривень для одного закладу для закупівлі роздаточної лінії для шведського столу. 

Пілотний проект у 86 гімназії протривав 5 днів. В той час для інших учнів подавали старе меню. 

20 160 422_104 831.jpg

Шкільний набір без експериментів // «Громадське радіо»
Шкільний набір без експериментів
«Громадське радіо»

20 160 422_104 901.jpg

Звичайне меню для середньої школи // Громадське радіо
Звичайне меню для середньої школи
Громадське радіо

Міла Мороз, для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+