Слухати

Наданий Карпюку адвокат відмовився від участі у справі

23 квітня 2016 - 13:34
Новий «адвокат за призначенням», наданий Миколі Карпюку головуючим суддею на процесі у Грозному, відмовився увійти в справу
Наданий Карпюку адвокат відмовився від участі у справі / Новини на Громадському радіо

Про це пише Укрінформ з посиланням на адвоката Карпюка Докку Іцлаева.

«У мене сьогодні була розмова з адвокатом, призначеним суддею Миколі Карпюку. Ознайомившись з ситуацією детальніше, він сказав, що відмовиться від цього призначення», — повідомив Іцлаев.

Він пояснив таке рішення тим, що воно «суперечить і закону, і адвокатській етиці». Виявляється, якщо у справу вступає дублюючий адвокат, адвокат за призначенням без згоди адвоката за угодою, то «це може призвести до різних санкцій, аж до позбавлення статусу адвоката».

У четвер, 21 квітня, суддя Вахіт Ісмаїлов призначив дебати на процесі Карпюка-Клиха на 4 травня. Він самовільно ввів у справу двох «адвокатів за призначенням», не питаючи згоди ні «адвокатів за угодою» Докки Іцлаева і Марини Дубровиної, ні обвинувачених Миколи Карпюка та Станіслава Клиха.

У Росії Карпюка та Клиха звинувачують у вбивстві 30 військовослужбовців і замаху ще на життя 15 солдатів, які вони, нібито, зробили в складі загону «Вікінг» з 31 грудня 1994 року по 5 січня 1995 року у Грозному. Під час слідства до двох українців довго не допускали адвокатів, консула, піддавали тортурам. Російський правозахисний центр «Меморіал» визнав обох політв’язнями.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+