Слухати

У бібліотеку селища, де жив Олекса Тихий, 22 роки не надсилали нових книг

24 квітня 2016 - 09:39 117
Про це повідомив на своїй сторінці журналіст Олексій Мацука

Журналіст родом з Донецька Олексій Мацука, подорожуючи Донбасом, відвідав бібліотеку селища Олексієво-Дружківка, де навчався і жив Олекса Тихий.

«Книги централізовано не надсилали вже 22 роки, єдиний виняток у 2013 році прийшли 3 комп’ютери, як каже бібліотекар «з інтернетом». Вчора ми прийшли, в бібліотеці нікого крім двох бібліотекарів. Газети і журнали не отримують уже багато років», — повідомляє Олексій Мацука.

fullsize.jpg

Олекса Тихий //
Олекса Тихий

Олексієво-Дружківка — селище міського типу в Донецькій області України, підпорядковане Дружківській міськраді. Розташоване на річці Кривий Торець (притока Сіверського Дінця). Найближча залізнична станція — Кіндратівка. Населення — 7 959 мешканців. 

На сході від Олексієво-Дружківки знаходиться хутір Іжевка, де народився правозахисник та член-засновникУкраїнської гельсінської групи Олекса Тихий — український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер 6 травня 1984 у тюремній лікарні у Пермі. Перепохований у Києві, разом з Василем Стусом і Юрієм Литвином. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+