Слухати

У Росії пенсіонерці загрожує в’язниця за допомогу біженцям з Луганська

24 квітня 2016 - 15:08
Підмосковна поліція завела справу на пенсіонерку, яка прописала в своїй квартирі сім’ю біженців з Луганської області
У Росії пенсіонерці загрожує в’язниця за допомогу біженцям з Луганська / Новини на Громадському радіо

Історію 74-річної Лариси Ладаткіної розповідає російське видання «Росбалт».

Восени 2015 року пенсіонерка познайомилася з сім’єю Селезньова — чоловіком, дружиною і двома їхніми дітьми 10 і 6 років. Пенсіонерка зареєструвала біженців у своїй квартирі в Хімках, після чого ті змогли лікуватися в місцевій лікарні.

«У квартиру в Хімках, половина якої належить Ладаткіній, її вже давно не пускають донька та онучка. Літня жінка сама змушена поневірятися по знайомих, так як іншого житла у неї немає. Лариса Василівна разом з Селеменевимі кілька разів приїжджала до себе додому, намагалася напоумити родичів. Але ті були непохитні — ні Ладаткіна, ні вже тим більше її гості, жити тут ніколи не будуть. Втім допомогти біженцям все-таки вдалося. Завдяки оформленій Ларисою Василівною реєстрації діти Селеменевих змогли отримати необхідне лікування», — пише видання.

Але в квітні 2016 року 74-річна бібліотекарка була викликана у поліцію на допит «в якості підозрюваної».

Там Ладаткіна дізналася, що на неї порушено кримінальну справу за статтею про фіктивну постановку на облік іноземців і осіб без громадянства за місцем перебування в житловому приміщенні в Російській Федерації. Тепер їй загрожує до трьох років позбавлення волі.

«Лариса Василівна розповіла свою історію і заявила, що ніяких незаконних дій не здійснювала: вона просто вирішила допомогти біженцям з Луганська, а в квартиру вони не змогли потрапити через дії дочки і внучки. Більш того, на звернення самої Ладаткіної, яку тривалий час не пускають на її житлоплощу, поліція не зважає, вважаючи це «сімейними розбірками». За словами Ладаткіної, дана квартира завжди належала їй, але при приватизації вона вирішила половину «записати» на внучку, запросивши її з Іркутська. Пізніше в приміщення в’їхала ще й дочка, а саму бабусю виставили за двері», — йдеться в матеріалі.

Селеменеви також підтвердили, що ніяких грошей нікому не платили, двічі вони приходили в квартиру Ладаткіної, але двері їм її родичі не відкрили, більш того почали лякати «поліцією».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+