Слухати

Чорнобиль має стати пам’ятником тоталітарного режиму СРСР, — В’ятрович

26 квітня 2016 - 18:29
В Україні опубліковані розсекречені документи по аварії на Чорнобильській атомній електростанції
Чорнобиль має стати пам’ятником тоталітарного режиму СРСР, — В’ятрович / Новини на Громадському радіо

Прип’ять і Чорнобиль залишуться заповідником тоталітарного режиму,  заявив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

«Чорнобильська аварія стала наслідком системної помилки, якою був комуністичний режим. Чорнобильська зона має стати головним пам’ятником того, чим був радянський тоталітарний режим. Очевидно, ми з фізичних причин не можемо проводити ніякого монтажу пам’ятників там. Це буде єдина місцевість, де будуть міститися пам’ятники тоталітарного режиму», — розповів він. 

В Україні опубліковані розсекречені документи по аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Про це в Facebook повідомив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. 

Ці документи з минулого року вважаються нетаємними. Це невелика частина цих всіх доступних матеріалів, і це їх перша публікація в Інтернеті.

Тепер у відкритому доступі можна знайти відомості про причини аварії на ЧАЕС; про характер руйнувань та обсяги ушкоджень на ЧАЕС; про величини і склади суміші, викинутої при аварії; про радіаційну обстановку після аварії; про результати вимірювань радіаційної обстановки і інші.

В Києві протягом трьох днів кожен зможе зазирнути «під саркофаг» ЧАЕС.

Раніше в ефірі «Громадського радіо» лунала думка про те, що «Чорнобиль показав людям, що для СРСР їхнє життя не є цінністю».  

«Військове ТБ» опублікувало архівні кадри роботи ліквідаторів у Чорнобилі.

До роковин трагедії  в  Чорнобилі «Громадське радіо» згадало пісні та кліпи на цю тему.  У Чорнобилі знімали кліп легендарні «Pink Floyd», він надихнув на пісні Адріано Челентано та Девіда Бові.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+