Слухати

В Ужгороді активісти вимагали відставки прокурора Закарпатської області

26 квітня 2016 - 17:07
Під стіни прокуратури Закарпатської області зійшлися сьогодні активісти із транспарантами та вигуками «Янко йди у відставку»
В Ужгороді активісти вимагали відставки прокурора Закарпатської області / Новини на Громадському радіо

За словами ужгородців, Віктор Янко, перебуваючи на посаді прокурора Закарпаття, не виправдав сподівань і навпаки спричинив корупцію у системі.

2_3.jpg

В Ужгороді активісти вимагали відставки прокурора Закарпатської області //  «Громадське радіо»
В Ужгороді активісти вимагали відставки прокурора Закарпатської області
«Громадське радіо»

За словами голови «Громадської ради Ужгорода» Олександра Пересоляка, понад 60 кримінальних проваджень розпочато саме з ініціативи активістів, однак по жодному з них  так і не пред’явлено підозри, хоча доказів більш ніж достатньо:

«Понад 60 кримінальних проваджень, розпочатих громадськими активістами Ужгорода та Чопа, просто елементарно кришуються обласною прокуратурою. По жодному провадженню не пред’явлено підозри. Понад три роки тягнуться провадження,і  сказати, що прокуратура не справляється… Вони просто елементарно бояться пускати ці провадження в суд, оскільки вони розпочаті громадськими активістами і зам’яти їх уже буде неможливо.

Ці кримінальні провадження по бюджетним питанням, по землі Ужгорода і Чопа, по невиконанням ухвал суду, по внесенням змін до генплану, самовільний захват земельних ділянок, незаконна приватизація… Деякі провадження – це мільйони гривень, щоб ви розуміли… Таких прикладів про упередженість обласної прокуратури і прокурора області дуже багато. Так і не пред’явлена підозра по кримінальній справі по кардіодиспансеру, де були незаконні закупки тендерні проведені, – просто елементарно знайшли стрілочника. Тому прокуратура не бореться реально із корупціонерами і злочинцями, а все, що відбувається, – це просто елементарне кришування і заминання справ». 

Активісти запустили у небо жовто-блакитні повітряні кульки, до яких причепили портрет Володимира Янка із написом «Янко у відставку!».

6_0.jpg

Портрет Володимира Янка із написом «Янко у відставку!» запустили в небо //  «Громадське радіо»
Портрет Володимира Янка із написом «Янко у відставку!» запустили в небо
«Громадське радіо»

Однак сам прокурор Закарпатської області до протестувальників не вийшов, адже у цей час перебував у відрядженні.

Говорить прес-секретарка прокуратури в Закарпатській області Вікторія Попович:

«На даний час прокурор Закарпатської області Володимир Янко знаходиться у відрядженні. Він бере участь у першій всеукраїнській конференції прокурорів України»

Оскільки прокурора нема на місці, його обов’язки наразі виконує перший заступник Іван Шимон. Він запевнив кореспондента «Громадського радіо», що справи, озвучені активістами, перебувають  на контролі і висловив власну думку, що акція є замовною:

«Є 60 кримінальних проваджень. Переважна частина з них уже закрита, у іншій частині передбачені судові експертизи, які перебувають на розгляді і слідчими органами Національної поліції проводяться слідчі дії. Ці всі сьогоднішні акції свідчать про те, що активісти виконують, на мою думку, чиєсь замовлення. Тому що особисто прокурор Янко взяв під особистий контроль всі провадження, і всі громадські активісти знають про це».

Допоки під стінами закарпатської прокуратури скандували «Янко – у відставку!», активістка Лариса Ступак зробила заяву, що відповіді представників прокуратури не відповідають дійсності. Більше того, вона має намір подати в суд на Івана Шимона за розповсюдження неправдивої інформації.

«Він зараз розповсюджував неправдиву інформацію, що я нібито не ходжу на допити і зриваю їм слідчі дії. Це – неправдива інформація. Це може підтвердити мій представник Анастасія Бачинська. Ми ходимо на всі допити. Навіть я сама їх ініціюю! У мене є достатньо клопотань про те, що «прошу мене допитати, зробити перехресний допит». Я постійно на цьому наполягаю! Всі кримінальні провадження, які відкриті, вони не стосуються особисто Ступак. А вони стосуються громади міста Чоп і навіть ужгородської громади. Екологи, – екологічні інспектори, – підробляють акти на зрубані масово дерева, щоб відвести від кримінальної відповідальності людей, що знищують дерева».

1_1.jpg

Активісти звинувачують прокуратуру у бездіяльності //  «Громадське радіо»
Активісти звинувачують прокуратуру у бездіяльності
«Громадське радіо»

Наприкінці протестувальники заявили, що все ж планують домогтися відставки прокурора, а тому акції протесту продовжуватимуться.

 

Ольга Павлова з Ужгорода для «Громадського радіо»

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+