Слухати

У Москві з’явилися купюри, вкрадені з банкоматів Донбасу — Forbes

28 квітня 2016 - 14:29
У Москві в значних обсягах з'явилися купюри, вкрадені з банкоматів і банківських сховищ Донецької і Луганської області
У Москві з’явилися купюри, вкрадені з банкоматів Донбасу — Forbes / Новини на Громадському радіо

Про це пише видання Forbes, посилаючись на кількох банкірів і джерело в правоохоронних органах.

Місцеві бандити намагаються неофіційно обміняти їх з дисконтом, використовуючи свої знайомства з топ-менеджерами великих банків.

«У Москві в значних обсягах з’явилися купюри, вкрадені з банкоматів і банківських сховищ Донбасу і Луганській області, Forbes розповіли кілька банкірів і джерело в правоохоронних органах. Посередники намагаються неофіційно обміняти їх з дисконтом, використовуючи свої знайомства з топ-менеджерами великих столичних банків», — пише видання.

Один з банкирів розповів, що до нього звернулися люди, які попросили поміняти кілька мільйонів євро, помічених синьою фарбою. За його словами, ці гроші були вкрадені з відділень банків, на територіях Донбасу, підконтрольних бойовикам. Наявність спеціальної фарби на купюрах говорить про те, що гроші були отримані незаконним шляхом.

У Нацбанку України є інструкція по роботі банківської системи в надзвичайних ситуаціях. Регулятор наказує знищувати або пошкоджувати готівку спеціальною фарбою або хімічним розчином в ситуаціях, коли їх неможливо вивезти з захопленої території. Правда, в оберти вони все одно потрапляли, відзначає видання.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+