Слухати

Віра Савченко у безпеці завдяки імунітету консула, що був поруч — МЗС

28 квітня 2016 - 09:56
Віра Савченко оголошена у федеральний розшук за образу судді в Чечні, зазначає посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба
Віра Савченко у безпеці завдяки імунітету консула, що був поруч — МЗС  / Новини на Громадському радіо

Віра Савченко відпочиває в безпеці на території нашого Генконсульства в Ростові-на-Дону. Її паспорт при ній. Консулу вдалося його забрати у росіян.  Про це повідомив на своїй сторінці посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба.

«Віра дійсно оголошена у федеральний розшук за образу судді в Чечні (це коли там було судилище над Карпюком і Клихом), а тому ми можемо у найближчі дні або добитися її повернення до України (гарно), або отримати свого Ассанжа на території власного дипломатичного представництва (негарно)», — написав він. 

За його словами, консул Володимир Трегуб  вчасно зорієнтувався, дав сигнал тривоги і зачинився з Вірою в машині. Росіяни машину заблокували, щоб вона не могла виїхати.

«Віру врятували дипломатичні номери машини і присутність консула Трегуба, який супроводжував Віру. Паспорт у неї забрали і хотіли затримати саму, але вламуватися до машини і порушувати консульський імунітет росіяни не наважилися», — повідомив він. 

Він також додав, що «нічної зради від влади не було».

«Було аж до ранку багато роботи по всім каналам. Про ситуацію знав і теж нею займався Петро Порошенко. Павло Клімкін зараз в Китаї, але теж включився в процес звідти. Депутати з делегації України в ПАРЄ, зокрема, Iryna Gerashchenko, яка знає по собі підступність і жорстокість російської системи, Svitlana Zalishchuk Sergii Kiral Георгий Логвинский не залишилися байдужими (можливо, ще хтось був, вибачте, якщо не згадав).
Yarema Dukh з АПУ, разом з яким серед ночі вдалося привернути увагу Reuters http://mobile.reuters.com/article/idUSKCN0XO2Q1 Пішов міжнародний публічний розголос і це теж допомогло. Илья Новиков, який не влада, але який моніторив ситуацію і допомагав.  Тепер головне витягнути Віру з території Росії», — додав Дмитро Кулеба.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+