Слухати

Українська волонтерка отримала престижну нагороду у Вашингтоні / Новини на Громадському радіо

Українська волонтерка отримала престижну нагороду у Вашингтоні

30 квітня 2016 - 09:49
Днями у Вашингтоні харків’янка Олена Гончарова, керівник волонтерської організації «Станція Харків», отримала нагороду міжнародної нагороду міжнародної організації Refugees International

На урочисту церемонію, яка також була присвячена збору коштів на потреби біженців, зібралися зірки Голівуду, дипломати, конгресмени, власники компаній, повідомляє Голос Америки.

«Важливо пам’ятати, що біженці  — люди, які проходять через дуже важкі випробування. Вони такі ж люди, як і ми. Ми не говоримо про якусь армію. Найчастіше це — жінки, діти, найбільш вразливі верстви населення, яким потрібна допомога. Одні з найбільш розумних, цікавих людей, яких я зустрічав у своєму житті, колись були біженцями», — розповів актор Метт Діллон, який  входить до ради директорів організації Refugees International, та бере активну участь в її заходах, таких як збір коштів та інформації в зонах конфлікту.

Проблеми біженців (переселенців) добре відомо харків’янці Олені Гончаровій. Вона — голова волонтерської організації  «Станція Харків».  За два роки роботи волонтери цієї організації допомогли понад ста тисячам біженцям з окупованих територій  Донбасу: консультаціями, соціальною, психологічною допомогою, допомогою з  пошуком житла та роботи, а також — заняттями з дітьми, які через військові дії відстали від шкільної програми.

Отримавши престижну нагороду з рук удови відомого дипломата Річарда Голбрука, Олена звертається до аудиторії з потужною промовою:

«Ми подорожували до Маріуполя. Дніпропетровська, Харкова, говорили з  переміщеними особами, з’ясовували, хто їм допомагає, і зрозуміли, що найбільшу допомогу надають молоді українці, які самомобілізувалися — бізнесмени, програмісти,  вчителі. Олена вразила тим, як вона організувала «Станцію Харків», щоб приймати людей, які приїжджають на залізничну станцію в Харкові. Вони мобілізували широку підтримку для біженців. Вони були настільки успішними, що тепер міжнародні організації розглядають їх в якості партнерів.  Громадянське суспільство  стає реальною силою в світі. Але те, що ми побачили в Україні, — вище середнього від того, що ми бачили  світі, але це — загальний тренд».

Refugees International — незалежна правозахисна організація, діяльність якої спрямована на поліпшення життя переміщених людей по всьому. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+