Слухати

У Рівному поки один голова облради поїхав, в його кабінет прийшов інший

01 травня 2016 - 17:50
Поки один голова Рівненської облради, Олександр Корнійчук, поїхав з робочою поїздкою до Радивилова, до його кабінету прийшов інший – Володимир Ковальчук, якого вчора суд поновив на посаді
У Рівному поки один голова облради поїхав, в його кабінет прийшов інший / Новини на Громадському радіо

Проте до кабінету пан Ковальчук не потрапив, адже Олександр Корнійчук забрав ключі з собою.

А почалося все з того, що вчора Рівненський окружний адміністративний суд визнав незаконним звільнення Володимира Ковальчука з посади голови Рівненської обласної ради. У центрі позову були події, які відбулись у облраді на початку березня. Тоді депутати запропонували Володимиру Ковальчуку поставити на порядок денний питання про його відставку. У відповідь він оголосив перерву і покинув сесійну залу. Замість нього сесію взявся проводити перший заступник. Уже через годину, за відсутності Ковальчука, шляхом таємного голосування, депутати обрали нового очільника облради — представника президентської партії Олександра Корнійчука.

kovalchuk_dveri_0_0.jpg

Володимир Ковальчук // «Громадське радіо»
Володимир Ковальчук
«Громадське радіо»

Нині ж, посмикавши за ручку дверей, Володимир Ковальчук заявив журналістам:

— Ми вважаємо, що потрібно виконувати рішення суду, а те, що вони кудись подають за роз’ясненням, в апеляцію — це їхнє встановлене законом право. Нехай подають, оскаржують. Але вони мають дати безперешкодний доступ за рішенням суду й за тепер уже незаконним рішенням обласної ради про моє звільнення. Коли я отримав офіційно підписане рішення облради про моє звільнення, я залишив свій кабінет, тому і пан Корнійчук, який вчора обіцяв дати мені безперешкодний доступ. Я поступив як мужик, а він не як мужик поступає. Дай ключі від кабінету і їдь хоч в Радивилів, хоч в Львів, хоч куди, а рішення суду оскаржуй в законному порядку, — говорить Володимир Ковальчук.

В приймальні голови підтвердили, що Олександр Корнійчук і справді перебуває в Радивилові й поспілкуватися з ним наразі не вдалося.

Водночас Володимир Ковальчук запевнив, що двері в кабінет ламати не буде.

dscn6483_1.jpg

Богдана Гречко // «Громадське радіо»
Богдана Гречко
«Громадське радіо»

— Ми законнослухняні люди. Є виконавча служба, яка має забезпечити виконання рішення суду. Я маю отримати безперешкодний досвід до кабінету, — каже Володимир Ковальчук.

Проте, представники виконавчої служби до обласної ради наразі не прийшли. Як пояснив юрист облради Богдан Гречко, чекати їх сьогодні навряд чи варто, адже обласна рада ще навіть не отримала повного тексту рішення суду, а окрім нього своє слово мають сказати й депутати облради.

— Постанова Рівненського окружного адмінсуду, яка була винесена вчора, говорить про те, щоб поновити на посаді пана Ковальчука. В зв’язку з цим Рівненська обласна рада звернулася до суду з проханням надати роз’яснення яким чином Рівненська обласна рада повинна виконати таке рішення. Питання в тому, що голова ради призначається і звільняється шляхом таємного голосування, то як саме ми маємо вирішити це питання. По-друге, згідно Кодексу законів України про працю, питання про поновлення працівника на робочому місці, вирішується роботодавцем, яким в даному випадку є Рівненська обласна рада. Тому питання поновлення має залежати від рішення депутатів облради, — пояснює юрист Рівненської обласної ради Богдан Гречко.

— Згідно Закону України про виконавчі провадження, питання щодо виконання рішення суду полягає в тому, що державний виконавець виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, на підставі якої до обласної ради буде направлено відповідну постанову, на яку ми маємо відреагувати. Яким чином маємо відреагувати – покаже роз’яснення суду. Крім того, на нашу думку, це питання має розглядатися депутатами обласної ради, — додає юрист.

Як додав Богдан Гречко, юристи обласної ради наразі готують апеляцію на рішення суду, проте чекають, коли їм нададуть повний текст рішення суду.

Олександр Мельничук, Антоніна Торбіч з Рівного для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+