Слухати

Заводи народу! — соціалісти провели свою «маївку» / Новини на Громадському радіо

Заводи народу! — соціалісти провели свою «маївку»

01 травня 2016 - 16:05
Основні вимоги протестуючих — зниження тарифів, підвищення зарплат, скасування нового Трудового кодексу. Також вони наголошували на «розкуркуленні» українських олігархів

1 травня на площі Івана Франка у Києві представники лівих сил, зокрема соціалісти та анархісти, провели акцію протесту «Нова маївка». «Зменшити кількість олігархів хоча б вдвічі, підвищити мінімальну зарплату втричі! Безкоштовна освіта, медицина, інтернет! Дерегуляція страйків!», — можна прочитати в переліку вимог маніфестантів.

Два автобуси правоохоронців та декілька автівок патрульної поліції приїхали до театру Франка охороняти близько 20 активістів та приблизно таку ж кількість глядачів. 

13 113 064_1 705 724 529 682 248_235 200 897_o.jpg

Правоохоронці // Громадське радіо
Правоохоронці
Громадське радіо

Один з організаторів акції, представник громадської організації «Соціальний рух» Віталій Дудін вважає, що розвиватися Україні заважає «російський імперіалізм і український капіталізм»:

«Україні зараз теж загрожує російський імперіалізм і її пригнічує український капіталізм олігархів. Перед нами стоять виклики, тому що відсутня свобода трудящої людини», — зазначив Дудін.

Напередодні у Львові Служба безпеки у рамках дії закону про декомунізацію затримала активістів ліворадикальної організації «Чорний світанок», які мали намір провести «першотравневий марш». Вони намагалися розповсюдити листівки з гаслами «За волю повстане трудящий народ», «Нові тарифи, старі зарплати», «Геть міністрів, геть капіталістів», «Праця за їжу? Це рабство». Віталій Дудін вважає, що такі дії радикалів не підпадають під закон про декомунізацію.

«Був проведений обшук, СБУшники знайшли не зброю чи наркотики, вони знайшли звичайні листівки. Влада робить піар на боротьбі з усіма невдоволеними. Вона це пояснює як боротьбу з тоталітарною спадщиною. Але скажіть, будь ласка, яке відношення до Радянського Союзу мають анархісти? Яку відповідальність за злочини сталінізму мають нести демократичні, ліві, соціалісти, яких ми тут сьогодні представляємо», — сказав він.

13 106 514_1 705 724 623 015 572_1 319 007 262_o.jpg

Віталій Дудін  // Громадське радіо
Віталій Дудін
Громадське радіо

Активісти вимагали підняти соціальні стандарти у п’ять разів, а також скасувати регуляцію робочих страйків. Виступили і за зменшення впливу олігархів на політику та економіку України, просили віддати народу «все награбоване».

«Сьогодні страйк організувати неможливо. Навіть якщо людина не платить зарплату своєму працівнику, вона не буде притягнута до відповідальності. Перевірки з дотримання трудового законодавства не проводяться, бо на них накладено мораторій», — зазначив активіст.

Згадали про скандальні офшори українських політиків. Економіст Захар Попович вважає, що ситуація не змінилася з 2011 року.

«Ми робили дослідження, дивилися по сільському господарстві та металопродукції. Нічого не змінилося. Так само, як і в 20112012 роках більша частина експорту здійснювалася через певні офшорні юрисдикції через країни, де ставка оподаткування прибутку дуже низька, так і зараз. Сотні мільйонів доларів не потрапляють у бюджет країни», — заявив економіст Захар Попович, представник ГО «Соціальний рух».

13 091 725_1 705 724 546 348 913_1 186 975 954_o.jpg

Акція проходила на площі Івана Франка // Громадське радіо
Акція проходила на площі Івана Франка
Громадське радіо

13 112 475_1 705 724 589 682 242_332 939 130_o.jpg

«Червоне світло офшорам» // Громадське радіо
«Червоне світло офшорам»
Громадське радіо

Оскільки для соціалістів дата «1 травня» залишається святом, акція протесту супроводжувалася концертом — співали пісні про трудящий народ, Ісуса Христа, тяжке життя звичайних робітників. Сьогодні під пам’ятником вічного революціонера Івана Франка майоріли червоні прапори із золотими зірками.

 

Ірина Сампан з Києва для «Громадського радіо».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+