Слухати

«От гибели людей радости нет ни у кого», — кияни про Одесу 2 травня

02 травня 2016 - 16:33
Усі, хто не відмовився говорити на диктофон «Громадському радіо», дали зрозуміти, що розділяють біль жителів Одеси
«От гибели людей радости нет ни у кого», — кияни про Одесу 2 травня / Новини на Громадському радіо

2 травня, у річницю трагічних подій на Куликовому полі, «Громадське радіо» вийшло на Хрещатик зібрати у перехожих слова підтримки одеситам. Усі, хто не відмовився говорити на диктофон, дали зрозуміти, що розділяють біль жителів Одеси.

20 160 502_112 924.jpg

Волонтери Ірина та Святослав // «Громадське радіо»
Волонтери Ірина та Святослав
«Громадське радіо»

«Я знаю, что погибло около 40 человек, очень жалко, когда люди, которые стоят за свою идею, погибают. Могу это сравнить с Майданом в 2014 году, они герои, я глубоко их уважаю», — вважає волонтерка Іра.

Святослав займається творчою діяльністю. Він мало знає про події 2 травня в Одесі, так як не дивиться телевізор і не читає новин:

«Мне жаль, что умирают люди. Приношу соболезнования близким. Такую трагедию пережить сложно. Особенно, когда родственники узнают, что их ребенок погиб».

20 160 502_113 644_0.jpg

Інші опитувані відмовилися фотографуватися // «Громадське радіо»
Інші опитувані відмовилися фотографуватися
«Громадське радіо»

«Я не бачив цієї трагедії, але зі сторони людей я чув. Я хочу, щоб більше такого не повторилося, і щоб Одеса жила в мирі та злагоді. І хочу побажати Одесі всього самого найкращого», — розповів гість Києва Саша.

Валентина говорить, що мало що розуміє, так як вона киянка, і дізнавалася всю інформацію зі ЗМІ.

«Ну это ужасная трагедия, подробностей мы не знаем, мы киевляне. Мы к этому относимся с пониманием. От гибели людей радости нет ни у кого, вы же сами понимаете. Политики может делять власть, а людям приходится за это быть в ответе. У нас позиция такая, чтобы там не творилось, не должны страдать люди», — ділиться Валентина.

Олена обережна у формулюваннях, вона не хоче нікого осуджувати.

«Вы знаете, я не могу судить, я там не была, я только знаю, что например сейчас в Одессе лечится человек, который попал в АТО под обстрел. А что там произошло, я не могу судить,  очень противоречивая информация», — відповідає Олена.

«Хотелось бы, чтобы у людей хватало благоразумия не доводить до таких вещей. Хочется, чтоб у людей была любовь, вера, понимание друг друга. И чтобы все находили общий язык. А трагедия – это всегда очень страшно. Это всегда трагедия», — зазначила Ірина.

«Человека всегда жалко, позор, что такое в стране происходит.  Это все что я могу сказать», — заявила Наталія, гостя Києва із Запоріжжя.

Сьогодні в Одесі  відбуваються жалобні заходи в пам’ять загиблих 02.05.2014 р.  Представники місцевого «Автомайдану» не випускали з приміщення аеропорту депутатів від «Опозиційного блоку», які прилетіли в місто вшанувати жертв трагедії на Куликовому полі.  Стало відомо, що депутатів із «Оппоблоку» вивели із зали очікування, до аеропорту прибувають активісти.

2 травня 2014 року в Одесі відбулася бійка між проукраїнсько налаштованими громадянами, ультрас футбольних клубів «Чорноморець» та «Металіст» з одного боку й проросійськими сепаратистськи налаштованими особами з іншого боку. Протистояння почалися у центрі міста на вулицях Грецькій, Дерибасівській, а згодом перейшли у гоніння проросійських активістів по більшій частині центра міста на їхнє місце дислокації, Куликове поле.

Після цього активісти з Куликового поля забарикадувалися у Будинку профспілок Одеської області, який знаходиться на тій же площі. Через деякий час у будівлі, у яку увірвалися проросійські активісти, в результаті підпалу виникла пожежа, внаслідок чого загинуло кілька десятків осіб.

Наступного дня, 3 травня 2014 року, прокурор Одеської області Ігор Боршуляк повідомив, що у результаті зіткнень усього загинуло 46 людей, з яких 8 загинули у наслідок падіння з Будинку профспілок, а більше 200 звернулися за медичною допомогою, з яких 20 осіб — міліціонери.

Міла Мороз, для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+