Слухати

В Одесі відбуваються жалобні заходи в пам'ять загиблих 02.05.2014 р.

02 травня 2016 - 13:09
Одесити поляризовані у своєму ставлення до подій 2 травня 2014 року, люди сперечаються між собою, дехто прийшов з георгіївською стрічкою
В Одесі відбуваються жалобні заходи в пам’ять загиблих 02.05.2014 р. / Новини на Громадському радіо

В Одесі на Куликовому полі і поруч триває підготовка до траурного мітингу на честь подій 2 травня 2014 року, коли під час пожежі у Будинку профспілок загинуло більше 40 людей. Люди виклали слово «Помним» квітами.

Як повідомляєть журналісти, зранку надійшло повідомлення про замінування площі, її очеплено правоохоронцями, тому шанувальники з квітами змушені чекати поруч з Куликовим полем.

Настрої серед одеситів напружені, люди сперечаються між собою, дехто прийшов з георгіївською стрічкою. Декілька провокаторів намагалися виступати з промовою проросійського характеру. Одного чоловіка відразу зняли з постаменту, як тільки він почав говорити про Володими Путіна. 

Пряму трансляцію веде «17 канал». 

2 травня 2014 року в Одесі відбулася бійка між проукраїнсько налаштованими громадянами, ультрас футбольних клубів «Чорноморець» та «Металіст» з одного боку й проросійськими сепаратистськи налаштованими особами з іншого боку. Протистояння почалися у центрі міста на вулицях Грецькій, Дерібасівській, Грецькій площі, а згодом перейшли у гоніння проросійських активістів по більшій частині центра міста на їхнє місце дислокації, Куликове поле.

Після цього активісти з Куликового поля забарикадувалися у Будинку профспілок Одеської області, який знаходиться на тій же площі. Через деякий час у будівлі, у яку увірвалися проросійські активісти, в результаті підпалу виникла пожежа, внаслідок чого загинуло кілька десятків осіб.

Наступного дня, 3 травня 2014 року, прокурор Одеської області Ігор Боршуляк повідомив, що у результаті зіткнень усього загинуло 46 людей, з яких 8 загинули у наслідок падіння з Будинку профспілок, а більше 200 звернулися за медичною допомогою, з яких 20 осіб — міліціонери.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+