Слухати

«Айдар» отримав зброю, коли не мав людей — екс-комбат про зради і перемоги

03 травня 2016 - 15:59
Засновник і екс-командир батальйону «Айдар» Сергій Мельничук згадав про одну з незаслужено «забутих» перемог батальйону — взяття двох селищ, зокрема і передмістя Луганська
«Айдар» отримав зброю, коли не мав людей — екс-комбат про зради і перемоги / Новини на Громадському радіо

До Києва з’їхалися «Айдарівці» — відсвяткувати 2 роки зі створення батальйону, побачити один одного і отримати подяки з рук командирів. Екс-командир батальйону, а нині нардеп Сергій Мельничук розповів «Громадському радіо», що для тих, хто не зміг приїхати, або для родичів загиблих буде організована група активістів, яка завезе подяки особисто.

«Держава фактично забула про нас, тому командири не забудуть», — говорить колишній комбат, і повідомляє, що досі не має «Учасника бойових дій». 

— Як?

— А ось так. Генштаб воював, я не воював, — відповідає Сергій Мельничук.

13 148 363_1 020 492 248 028 300_730 150 801_o.jpg

Екс-командир «Айдару» Сергій Мельничук  // «Громадське радіо»
Екс-командир «Айдару» Сергій Мельничук
«Громадське радіо»

За його словами, «Айдар» був чинеєдиним батальйоном, який отримав зброю, перед тим, як набрав людей. 

«Третього числа, мені зателефонували, сказали, що наказом Міноборони від 3.05.2014 сформовано батальйон, я призначений командиром. Мій батальйон перший і єдиний батальйон,  який отримав зброю до бойового складу. В мене людей ще не було, а зброя вже була», — розповідає екс-командир. 

«Айдар» відомий тим, що відбив у бойовиків Щастя. Але насправді, це просто розпіарена успішна операція, їх було більше, говорить Мельничук, і наводить приклад взяття в кільце Луганська, Хрящуватого, Новосвітлівки. Тоді за два дні боїв знищили 234 десантника і 13 одиниць бронетехніки, а «Айдарівців» у тих боях загинуло 12 чоловік.

 «Ми обійшли Луганський аеропорт, і вийшли на трасу Луганськ-Краснодон. Взяли 2 населених пункти. Фактично Хрящувате — це вже передмістя Луганська. Потім ми мали були заходити в Луганськ, 12 діб нас всіма видами артилерії катали. Ми зробили ротацію, вивели штурмові загони на відпочинок. Поки ми переформатувалися, щоб не було котла, поступила команда залишити позиції та відійти. Ми фактично з мінімальними втратами відійшли, і в нас не було котла, як в Іловайську.  Хоча в тих боях, які там були, угрупування російське було фактично таке, як в Іловайську. А наших військ було втричі менше. Але ми вистояли, витримали удар, підготували позиції в районі Сіверського Донця і фактично там зупинили ворога», — згадує Сергій Мельничук.

13 128 799_1 020 492 978 028 227_2 083 132 461_o.jpg

Боєць «Айдару» «Алекс» спілкується з кореспондентом // «Громадське радіо»
Боєць «Айдару» «Алекс» спілкується з кореспондентом
«Громадське радіо»

Зараз «Айдар» дислокується в Мар’їнці. Боєць «Айдару» аеророзвідник «Алекс» вважає найбільшою перемогою всієї  української армії взяття батальйоном «Айдар» Щастя. 

«Город Счастье  взять была инициатива Айдара. Если бы не Айдар, его бы не взяли. Мы согласовали это. Нам сказали: да, берите. Думали, что мы не возьмем. А мы взяли. Расчет был на то, что это непрофессиональный военные, не смогут все взять и обламаются. На мой взгляд Счастье – самая успешная операция. Бой шел всю ночь. Нас было 52 или 64 человека, а там было 300 человек. Мы не потеряли ни одного убитого, не пострадали мирные жители. Сохранены были все коммуникации. Больше так украинская армия не воевала», — описує боєць «Алекс». 

13 148 437_1 020 518 628 025 662_663 380 060_o.jpg

«Айдарівці»  // «Громадське радіо»
«Айдарівці»
«Громадське радіо»

Читайте ексклюзивний репортаж «Громадського радіо» про те, як «Айдар» відзначив у столиці другу річницю.

Міла Мороз, для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+