Слухати

Незаконно вивезені з Донецька до Росії рукописи Стругацьких вийдуть друком у 2017 році

03 травня 2016 - 14:15
Зараз книги видаються в електронному форматі, одна така книга коштує 6$ або 400 рублів
Незаконно вивезені з Донецька до Росії рукописи Стругацьких вийдуть друком у 2017 році / Новини на Громадському радіо

Повне зібрання творів письменників-фантастів Бориса і Аркадія Стругацьких з 33-х томів, вивезених до Росії з Донецька без згоди української сторони, вийде у друкованому варіанті у 2017 році. Зараз книги видаються в електронному форматі. Про це повідомила дослідник творчості письменників Світлана Бондаренко, передає видання бойовиків ДАН.

«Зараз книги видаються в електронному форматі, їх можна купити в російському електронному магазині. Сім томів вже вийшло. Найближчим часом в електронному варіанті з’явиться ще вісім томів», — сказала Бондаренко.

shkolnoe-sochynenye-borysa-strugackogo.jpg

Шкільний твір Бориса Стругацького  // Архів Стругацьких/ДАН
Шкільний твір Бориса Стругацького
Архів Стругацьких/ДАН

rabochyy-dnevnyk.jpg

Робочий щоденник // Архів Стругацьких/ДАН
Робочий щоденник
Архів Стругацьких/ДАН

Кожен том — це один-два роки з життя письменників. В одній книзі будуть твори, які писали фантасти, варіанти цього твору, інтерв’ю та статті за відповідний період, тексти з щоденників та записників.

За словами Бондаренко, одна електронна книга коштує 6$ або 400 рублів. Жінка додала, що матеріали для публікації збиралися і оброблялися більше 10 років фахівцями з Одеси, Нью-Йорка, Саратова, Санкт-Петербурга і Донецька.

chernovyk-skazky-o-troyke.jpg

Чернетка «Казки про Трійку» // Архів Стругацьких/ДАН
Чернетка «Казки про Трійку»
Архів Стругацьких/ДАН

rukopys-gadkye-lebedy.jpg

Рукопис «Гидкі лебеді» // Архів Стругацьких/ДАН
Рукопис «Гидкі лебеді»
Архів Стругацьких/ДАН

Відомо, що в 1990-ті роки рукописи Стругацьких накопичувала мешканка Донецька Світлана Бондаренко, яка працювала тоді над виданням багатотомника братів-фантастів. Після смерті Бориса Стругацького Світлана зберегла архів вже на прохання спадкоємців.

Після початку військових дій на Донбасі, унікальний архів братів Стругацьких — десятки папок — був захований в підвалі приватного будинку в Донецьку. Без угоди української сторони рукописи вивезли до Ростова-на-Дону, а пізніше до Санкт-Петербурга.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+