Слухати

Чеченський суд проігнорував відео, яке могло б стати алібі для Карпюка і Клиха

04 травня 2016 - 14:30
В архіві збереглася залікова книжка Станіслава Клиха, яка підтверджує його алібі — в роки першої чеченської війни він навчався на історичному факультеті КНУ ім. Шевченка. А Карпюк перебував у Рівному
Чеченський суд проігнорував відео, яке могло б стати алібі для Карпюка і Клиха / Новини на Громадському радіо

У Верховному суді Чечні завершується суд над громадянами України  одним з лідерів «Правого сектора» Миколою Карпюком і київським істориком Станіславом Клихом. Сьогодні стало відомо, що дебати, призначені на середу, відклали на ще на один день.

Координатор кампанії #LetMyPeopleGo правозахисниця Марія Томак оприлюднила відео, де знайомі та колеги Карпюка і Клиха дають свідчення того, що під час чеченської війни більше 20 років тому українці знаходилися вдома. Ролики були записані 21 березня в Народному домі міста Рівне, в одному з міських кафе, а також в рідному селі Миколи Карпюка — Великий Житин Рівненської області. Всього вдалося записати близько двох десятків свідків.

В архіві збереглася залікова книжка Станіслава Клиха, яка підтверджує його алібі — в роки першої чеченської війни він навчався на історичному факультеті Київського університету імені Шевченка, повідомляють Грани.ру

C Миколою Карпюком ситуація дещо складніша, передає видання. В кінці 1994 — початку 1995 років він керував рівненським обласним відділенням громадської організації УНА-УНСО. Документів про це не збереглося. Однак є чимало свідків, які підтверджують, що в цей час Микола перебував у Рівному.

Однак суддя відхилив матеріали і не долучив їх до справи, пише журналістка Ольга Решетилова у Facebook.

«Ми повернулися після важкої поїздки в Чечню, а вже наступного дня Maria Tomak погнала в Рівне збирати відеосвідчення про абсурдність звинувачень Миколи Карпюка в участі в чеченській війні. Через кілька днів Марія знову їхала в Грозний представити ці свідчення в суді. Проте суддя навіть чути про них не захотів і не долучив до матеріалів справи. Суддя Ісмаїлов робить все, щоб присяжні не почули правду», — повідомила Решетилова. 

Карпюк та Клих знаходяться у в’язниці вже, відповідно, 25 і 20 місяців. Правозахисний центр «Меморіал» визнав їх політв’язнями. До обом, за їхніми словами, застосовувалися жорстокі тортури — на тілах є шрами. В запиті про порушення кримінальних справ за фактами катувань суд відмовив, як і в задоволенні більшості клопотань захисту в цьому процесі.

Також адвокат Марина Дубровіна просила провести незалежну стаціонарну експертизу стану психічного здоров’я Клиха, оскільки у неї є підозри, що звинуваченому дають психотропних препаратів. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+