Слухати

Дебати у справі Карпюка і Клиха почнуться 11 травня

05 травня 2016 - 13:41
Головуючий суддя прийняв рішення не долучати до справи нових адвокатів
Дебати у справі Карпюка і Клиха почнуться 11 травня / Новини на Громадському радіо

Суддя Грозненського суду Чечні Вахіт Ісмаїлов вирішив не включати нових адвокатів до справи українців Карпюка і Клиха. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив журналіст Антон Наумлюк. 

«Карпюк написав заяву, що його цілком влаштовують Докка Іцлаєв та Ілля Новіков. Клих посередньо заявив це у суді», — написав він.

Звинувачених привезли у будівлю Верховного суду в Грозному, але в зал завели тільки Станіслава Клиха. 

«Після цього суддя вирішив, що нові адвокати у справі не потрібні і оголосив про початок дебатів, які відбудуться 11 травня», — додав Наумлюк. 

Раніше «адвокат за призначенням», наданий Миколі Карпюку головуючим суддею на процесі у Грозному, відмовився долучитися до справи

«Громадське радіо» повідомляло, що Чеченський суд проігнорував відео, яке могло б стати алібі для Карпюка і Клиха. 

У Росії Карпюка та Клиха звинувачують у вбивстві 30 військовослужбовців і замаху ще на життя 15 солдатів, які вони, нібито, зробили в складі загону «Вікінг» з 31 грудня 1994 року по 5 січня 1995 року у Грозному. Під час слідства до двох українців довго не допускали адвокатів, консула, піддавали тортурам. Російський правозахисний центр «Меморіал» визнав обох політв’язнями.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+