Слухати

Закон про декомунізацію забороняє використовувати «прапор перемоги»

05 травня 2016 - 10:41 328
Оригінал «прапора перемоги» (російською «Знамя победы») зберігається у Музеї ЗС РФ у Москві. Тому використовувати будь-як копії чи зображення прапору розцінюється як пропаганда

Поширення або публічне використання так званого «прапора перемоги», згідно з чинним законодавством, є пропагандою комуністичного тоталітарного режиму. Про це повідомляє прес-служба Українського інституту національної пам’яті. 

600px-soviet_znamya_pobedy.svg_.png

«прапор перемоги» // Вікіпедія
«прапор перемоги»
Вікіпедія

«Прапор перемоги» – це штурмовий прапор 150-ї ордена Кутузова ІІ ступеню Ідрицької стрілецької дивізії. Він червоного кольору, містить зображення поєднаних серпа і молота та п’ятикутної зірки, а також напис російською мовою «150 стр. ордена Кутузова ІІ ст. Идрицк. див. 79 с.к. 3 у.а. 1 Б. ф». 

Юрист Українського інституту національної пам’яті Сергій Рябенко роз’яснив, що така заборона міститься у підпункті «в» пункту 4 частини першої статті 1 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Там визначено, що прапори, символи, зображення або іншу атрибутика, де відтворюється поєднання серпа та молота, серпа, молота та п’ятикутної зірки, плуга (рала) або ж молота та п’ятикутної зірки, є символікою комуністичного тоталітарного режиму, йдеться у повідомленні. 

Використання символіки комуністів допускається лише на оригіналах бойових знамен. Але оригінал «прапора перемоги» (російською «Знамя победы») зберігається у Музеї Збройних сил Російської Федерації у Москві. Тому використовувати будь-які офіційні або інші копії чи зображення цього прапора під час меморіальних, урочистих та інших заходів 8-9 травня є пропагандою комуністичного тоталітарного режиму та заборонено Законом, уточнив Сергій Рябенко. 

Однак ветерани Другої світової війни можуть вільно носити державні нагороди, ювілейні медалі та інші відзнаки, якими були нагороджені до 1991 року та протягом 1991-2015 років у зв’язку з річницями подій періоду Другої світової війни. Про це ідеться в пункті 7 частини третьої статті 4 Закону.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+