Слухати

Хуг: «Ризики загострення ситуації на Донбасі залишаються високими»

06 травня 2016 - 17:34
Спостерігачі місії ОБСЄ фіксують значне зниження рівня бойової активності на Донбасі минулого тижня, проте ризики загострення збройного протистояння, як і раніше, залишаються дуже високими
Хуг: «Ризики загострення ситуації на Донбасі залишаються високими» / Новини на Громадському радіо

Про це на брифінгу сьогодні заявив перший заступник глави місії ОБСЄ Олександр Хуг, повідомляє «Українська правда».

За його словами, зниження бойової активності підтверджує, що сторони «можуть контролювати своїх людей, принаймні, до деякої міри».

«Ризики (загострення), як і раніше, залишаються занадто високими, особливо в тих місцях, де сторони знаходяться на небезпечній близькості один до одного», — зазначив Хуг.

Зараз, за ​​його словами, є шанс для сторін «нарешті, виконати зобов’язання по мінським угодами і вивести важке озброєння з зони небезпеки».

При цьому Хуг підкреслив, говорячи про заплановане ватажками бойовиків «ДНР» та «ЛНР» параді з нагоди 9 травня, що історична спадщина є важливим, але присутність важкої зброї у Луганську і Донецьку є порушенням мінських угод і є загрозою для людей.

«З досвіду ми знаємо, що коли люди заважають нам виконувати моніторинг, їм, як правило, є що приховувати», — зазначив Хуг і додав, що спостерігачі зафіксували прибуття зброї в н.п. Ізварине, проте патруль, який був туди відправлений, зустрів озброєний представник «ЛНР» і не дозволив перебувати на місці.

«Місія ОБСЄ є беззбройною цивільною місією спостерігачів, тому атаки і погрози на адресу спостерігачів не повинні мати місця і повинні бути ретельно вивчені. Спостерігачам повинно бути дозволено виконувати свою роботу. Нам потрібна свобода пересування всюди, тому що виконувати свою роботу в районах, непідконтрольних уряду України, проблематично», — зазначив Хуг.

Він додав, що місія ОБСЄ готова і здатна і далі брати участь в моніторингу для вирішення конфлікту на Донбасі. Зараз, за ​​словами Хуга, в Україні знаходиться 696 спостерігачів, з них 589 — на сході України.

 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+