Слухати

У вікнах в центрі Києва представлять жіночі історії Другої світової / Новини на Громадському радіо

У вікнах в центрі Києва представлять жіночі історії Другої світової

06 травня 2016 - 21:32
Виставка називається «Війна не робить винятків. Жіночі історії Другої світової». Організатори зазначають, серія плакатів розповідає про жіночі долі «без гіркого присмаку радянської пропаганди»

«Війна не робить винятків. Жіночі історії Другої світової» — інформаційно-просвітницький проект Українського інституту національної пам’яті, Національного музею історії України у Другій світовій війні та Української асоціації дослідників жіночої історії,  який розкриває правду про роль жінки у воєнні часи — про тих, хто боровся, чекав, опікувався родиною.

zhinochi_istoriyi_drugoyi_svitovoyi_2.jpg

Олена Вітер // Український інститут національної пам’яті
Олена Вітер
Український інститут національної пам’яті

У центрі уваги відвідувачів виставки 12 жіночих історій: медсестра-рятівниця, воїн, підпільниця, командирка, військовополонена, остарбайтерка, свідок Голокосту, дружина, мати.

«Роль жінки під час війни тривалий час, особливо в радянських реаліях, лишалася на узбіччі офіційних репрезентацій подій та традицій вшанування. Коли ж подібні сюжети й виринали, то звучали в унісон із загальнодержавним каноном подання історії «Великої Вітчизняної війни» і лише як доповнення до «героїчного пориву радянського народу»  в боротьбі з ворогом», — розповідає співавторка проекту, дослідниця Вікторія Яременко з Українського інституту національної пам’яті.

Автори проекту пояснюють: «І навіть зараз питання ролі та місця жіноцтва у Другій світовій війні недостатньо вивчене істориками і переосмислене суспільством. Жіночі біографії, які ми відібрали для нашого проекту, розкривають різні іпостасі та характери. Наш проект про те, як жінки пройшли крізь війну, і як війна пройшла крізь них».

zhinochi_istoriyi_drugoyi_svitovoyi_3.jpg

Анна Храплива // Український інститут національної пам’яті
Анна Храплива
Український інститут національної пам’яті

Концепція проекту базується на принципі «не святкуємо, а вшановуємо», оскільки війна — це катастрофа, трагедія, мільйони загиблих, скалічені тіла і душі. Розуміння цього допомагає уникати майбутніх конфліктів, натомість героїзація і романтизація війни призводить до ескалації нових. У рамках цієї кампанії у школах відбудуться тематичні уроки з акцентом на долях жінок на війні, а у краєзнавчих та історичних музеях тематичні екскурсії.

Відкриття виставки відбудеться 8 травня о 15.00 за адресою вул. Б. Хмельницького 8/16 у приміщенні «Укрінформу».

Нагадаємо, що запрацював веб-портал «Українська Друга світова». Сайт складається з низки розділів. В основному це презентація тих матеріалів, які були напрацьовані Українським інститутом національної пам’яті починаючи з 2015 року.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+