Слухати

Діти у Севастополі аплодували портрету Сталіна

09 травня 2016 - 17:52
Севастопольці 9 травня перевдягалися у фронтовиків і аплодували портрету Сталіна
Діти у Севастополі аплодували портрету Сталіна  / Новини на Громадському радіо

img_2849.jpg

Діти на параді в Севастополі // «Громадське радіо»
Діти на параді в Севастополі
«Громадське радіо»

Про це повідомляє кореспондент «Громадського радіо» в Севастополі

img_3058.jpg

Візочок у вигляді танку // «Громадське радіо»
Візочок у вигляді танку
«Громадське радіо»

Від сьомої ранку 9 травня севастопольці спустошують ятки з сувенірами, розмітаючи тисячі декоративних пілоток, кульок із зображеннями російських танків, літаків і георгіївських стрічок, червоних прапорів з серпом і молотом, значків і наліпок з популярною тут нині фразою «Спасибо деду за победу».

Тренд «переможного» сезону – діти в костюмах фронтовиків і візочки для малюків з написом «Танк Т-34». Особливо подобається така «мода» заїзним росіянам.

Актуальний нині в Севастополі – і портрет радянського диктатора Сталіна. Під егідою місцевих комуністів вже другий рік «вождь» крокує в урочистій колоні.

За ним, як годиться, школярі у пілотках і червоних піонерських краватках.

img_2848.jpg

Діти, одягнені у військову форму, аплодують портретам Сталіна // «Громадське радіо»
Діти, одягнені у військову форму, аплодують портретам Сталіна
«Громадське радіо»

«Девчонки, вы так громко аплодируете портретам со Сталиным. Вам нравится, что несут портреты в день Победы? – Конечно! – урааааа…

Вы хотите коммунизм? – Нет, просто ну Сталин, считай, без него бы ничего не получилось, он собрал всех вместе, все это организовал, без него бы не было у нас победы».

Тринадцятирічна школярка Аріна розповіла, що всю інформацію про Йосипа Сталіна бере у батьків або із документальних фільмів, які транслює російське телебачення. Організатори ж «маршу з вождем» теплій зустрічі севастопольців і туристів з Росії не дивуються. Втім зізнаються – на офіційному рівні експеримент із пронесенням портрету в урочистій колоні вдалося затвердити лиш після приєднання Криму до Росії.

img_3044.jpg

Портрет диктатора несуть під егідою російських комуністів // «Громадське радіо»
Портрет диктатора несуть під егідою російських комуністів
«Громадське радіо»

«Вы знаете, мы уже второй год подряд несем, и вот такие овации. Как говорится: нельзя спокойно жить, когда страна развалена. Как можно русским быть – без Родины, без Сталина?», — сипле «переможними» віршами керівник місцевого руху за відродження СРСР Олексій Меркулов. І пояснює – інформацію про Сталіна намагаються популяризувати якомога активніше. Крім того, в Севастополі існує цілий рух сталіністів, в якому багато молоді.

«

img_3040.jpg

Учасник акції «Безсмертний полк» у Севастополі // «Громадське радіо»
Учасник акції «Безсмертний полк» у Севастополі
«Громадське радіо»

Скажите пожалуйста, вы гордитесь, что вы с портретом Сталина сегодня на параде идете? – Я не просто горжусь, мы из движения сталинистов! – А в чем суть движения сталинистов? Возродить хотите? – Люди должны знать ту историю, которая была при Сталине, какая работала экономика, и как жили люди, а не как сейчас ее просто извращают. Люди работали по своим заслугам, не было уравниловки, — ділиться своєю версією місцевий сталініст Генадій Сидоров, який несе величезний портрет Сталіна в червоних і білих рюшах.

За ним – діти з портретами своїх і чужих дідів, яких вже немає серед живих – так виглядає акція «Безсмертний полк».

«Никто никого не заставлял, люди сами изъявляли желание. И вы видели, что когда проходил «Бессмертный полк», люди как поток присоединялись к ним, — заявив так званий губернатор Севастополя Сергій Меняйло. Сам він проніс у колоні портрет свого батька.

Найбільший захват у дітей і туристів викликали колони військової техніки – центральними вулицями Севастополя вкотре за останні два роки проїхалися російські «Гради», «Панцирі» і «Бастіони». Деякі «зелені чоловічки» задля краси спрямовували зброю просто на натовп глядачів, чим здобували ще більше схвалення.

 

Сьогодні ввечері – на головній площі Севастополя відгуляють святковий концерт за участі російських естрадних зірок. Обіцяють виступ групи «Белый орел». Закріплюватимуть ефект цілковитої перемоги – нічним феєрверком.

 

Кореспондент з Криму для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+