Слухати

Сутички в Києві: Націоналісти проти людей з георгіївськими стрічками / Новини на Громадському радіо

Сутички в Києві: Націоналісти проти людей з георгіївськими стрічками

09 травня 2016 - 12:26
Біля Вічного вогню у парку Слави в Києві під час заходів пам'яті загиблих у Другій світовій війні відбулися сутички

Про це повідомляеє кореспондент «Громадського радіо» Ірина Сампан.

«Я зараз знаходжуся в парку Слави біля Вічного вогню. Тут проходить мітинг на честь загиблих у Другій світовій війні. Виникають сутички, тому що люди зібралися з різними поглядами і баченням перемоги. Деякі прийшли з георгіївськими стрічками, або самі, або організовано. Вони принесли ордени своїх дідів з цими стрічками. Як пояснив мені начальник патрульної поліції у Києві, вони не можуть складати на цих осіб адміністративні протоколи, оскільки нагороди не підпадають під декомунізацію».

lyudy_z_georgiyivskymy_strichkamy_9_travnya_2016_roku_v_kyyevi.jpg

Люди з георгіївськими стрічками 9 травня 2016 року в Києві // «Громадське радіо»
Люди з георгіївськими стрічками 9 травня 2016 року в Києві
«Громадське радіо»

Деякі кричать «Спасибо деду за победу», «Ми все едины». Також сюди прийшла якась релігійна організація. Вони спивають релігійні пісні, відспівують загиблих. Тут є декілька ветеранів, вони одягнені у військову форму, але в них не було георгіївських стрічок, лише нагороди і ордени» 

Щойно було протистояння між націоналістами, які розгорнули червоно-чорний прапор ОУН-УПА, та людьми, які прийшли із георгіївськими стрічками.
Націоналісти вимагали у правоохоронців, щоб людей з георгіївськими стрічками затримували. Нацполіція відмовилась затримувати цих людей. Сказала, що тут немає складу злочину».


Тому націоналісти намагалися самотужки затримати цих людей. Поліція взяла в кільце націоналістів і вивела за територію Вічного вогню»,  - розповіла журналістка. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+