Слухати

У Львові знесення пам’ятника Тудору переросло у сутичку з правоохоронцями

09 травня 2016 - 15:01
Близько 40 активістів намагалися знести пам’ятник Степану Тудору на площі Маланюка в центрі Львова
 У Львові знесення пам’ятника Тудору переросло у сутичку з правоохоронцями / Новини на Громадському радіо

13 181 126_991 351 474 295 095_815 846 744_n_2.jpg

Пам'ятник Тудору // «Громадське радіо»
Пам’ятник Тудору
«Громадське радіо»

«Зібралася молодь, патріоти. В рамках декомунізації вирішили зняти пам’ятник Тудору, який був комуністичним письменником. В історії також підтверджено, що він на КГБ, на НКВД працював. Таким пам’ятникам не місце у Львові, вирішили його зняти», – розповів один з активістів Олександр.

Учасник акції стверджує, що офіційні запити на знесення пам’ятника подавали неодноразово.


«Було в Міську раду, ще минулого року. Але міська рада взагалі не працює. Зібралася громада своїми силами його зняти. Забезпечили повністю порядок, стали в оточення, щоби люди не підходили, щоби щось на людину не впало і т.д. Ми почали знімати його. І тут за хвилин 20 приїхала поліція і міліція, стояли. Ніхто не був проти. І тут з сусідньої вулиці колона «Беркуту» підходить. В чорній формі, без розпізнавальних знаків, без нічого. Підходять і зразу починають бити. 

Чим вони били?


Палицями. Двом голови розбили. Руки поламані.


Вони в лікарні зараз?


Одного забрали в лікарню, інші є тут. Тріщини пальців, рук і т.д.


А поліція і міліція просто оточили?


Вони стояли просто збоку. Поліція намагалася стати між нами і «Беркутом», щоби «Беркут» не бив, але «Беркуту» вдалося те, що вони хотіли зробити.


І на що ви зараз очікуєте? Чого тут стоїте, чекаєте?


По-перше, забрали всі інструменти, якими ми це робили. Вони коштують гроші. Ми хочемо, аби нам віддали їх. По-друге, зібралися львів’яни, громада. Ми думаємо, що далі з тим пам’ятником робити. Таким пам’ятникам не місце у Львові».

Активіст Іван стверджує: вандалізмом не займаються. Матеріал з пам’ятника віддали б меру Львова. Переконаний: на площі йому точно не місце. Дії силовиків засуджує. Також впевнений, побиття молодиків – справа рук «Беркуту».


«Відвести Садовому, хай собі робить з ним, що хоче. Відвезти в музей, на металолом. Ну, їм ж грошей мало. А в нас їх достатньо. Хай ота «птахофабрика» і возить його».

Поліцейський розповідає: спеціальний наряд міліції, який активісти ідентифікували як «Беркут», приїхав, аби припинити порушення громадського порядку.

 

13 180 935_991 351 477 628 428_370 821 897_n_3.jpg

Поліція не дала активістам знести пам'ятник Тудору у Львові // «Громадське радіо»
Поліція не дала активістам знести пам’ятник Тудору у Львові
«Громадське радіо»

 «Прийшли хлопці, намагалися зламати пам’ятник. Це порушення громадського порядку. Приїхав спеціальний наряд міліції. Припинив це все.

Казали, що хтось в лікарню потрапив. Це теж міліція?


Немає інформації про лікарню.


Зараз ви чекаєте, поки всі розійдуться?


Ні, охороняємо громадський порядок».

Внаслідок сутичок двох активістів відвезли у райвідділок для з’ясування обставин. На місці досі патрулює поліція та міліція.

Анастасія Шибіко зі Львова для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+