Слухати

 Учасники АТО в Ужгороді відзначали 9 травня окремо від влади / Новини на Громадському радіо

Учасники АТО в Ужгороді відзначали 9 травня окремо від влади

10 травня 2016 - 09:55
В Ужгороді члени спілки учасників бойових дій в АТО "Побратими України" не взяли участі в урочистостях, влаштованих владою

mykola_marchyshak_0.jpg

Микола Марчишак // «Громадське радіо»
Микола Марчишак
«Громадське радіо»

За словами голови організації Миколи Марчишака, учасників АТО не запрошували брати участь в офіційних заходах, а на виявлене з їхньої сторони бажання   відповіли, що вони можуть взяти участь разом з усіма десь в кінці колони.

«Це не протест. Просто ми вирішили, що якщо пішла така розмова, що нас не запрошують навіть при тому, що ми самі проявили ініціативу і сказали, що ми можемо взяти участь, а сказали: «Ну, ладно, якщо вже там хочете, то давайте в загальну колону, десь позаду пройдетеся», то, по великому рахунку, нас таке не дуже влаштовує. Це ігнорування теперішніх ветеранів, котрі повернулися з війни», — говорить Микола Марчишак.

Його побратим Олег Височан пояснює, що учасникам АТО дуже важливо було пройтися організованою колоною.

 «Враховуючи, що там, на Пагорбі Слави, захоронені і наші побратими, які загинули зараз під час війни на сході, я думаю, ми мали йти організовано. Ми зробили свій захід. Цей захід був щирим. Не тому, що так треба, так прийнято йти 9-го на Пагорб Слави. Ні. У нас була така необхідність, був такий поклик. Згадали хлопців, поклали квіти до меморіалу на Пагорбі Слави і пішли далі прогулюватися, дивитися, які заходи є в місті Ужгороді».

До ветеранів АТО долучилися й інші організації: «Карпатська Січ» та «Айдар Волонтерська Допомога». Вони разом вшанували пам’ять як полеглих у Другій світовій війні, так і українсько-російській, адже між собою події на сході вони називають виключно такими словами.

В телефонному коментарі кореспонденту «Громадського радіо» начальник управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Ужгородської міської ради Євген Бобров наголосив, що нічого не знає про даний інцидент.

«Вперше про це чую. Зазвичай такі питання наші працівники вирішують швидко, особливо важливі відправляють до мене. Однак ніхто до мене з цього приводу не підходив. Я вважаю, що це, швидше за все, непорозуміння. Якщо дійсно хтось образив хлопців, то я одразу вибачаюся і завтра з’ясую подробиці. Але все ж думаю, що тут сталося непорозуміння», – наголосив чиновник.

Ольга Павлова з Ужгорода для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+