Слухати

Волонтери та бійці на Донеччині відкрили кімнату-музей АТО / Новини на Громадському радіо

Волонтери та бійці на Донеччині відкрили кімнату-музей АТО

10 травня 2016 - 15:26
На базі музею історії села Олесандро-Калинове, що у Костянтинівському районі, відкрили музей АТО

Голова громадської організації «Енеїда», нині боєць 122 батальйону, Андрій Тараман – один з ініціаторів. Каже, що все почалося спонтанно. Хлопці почали давати йому на пам’ять свої речі, частину сам десь підібрав. Так виникла думка оформити музей.

13 161 200_1 009 425 442 460 968_1 086 643 811_o.jpg

На відкритті музею // «Громадське радіо»
На відкритті музею
«Громадське радіо»

«Це збирала група однодумців, Юлія Кашина, патріоти Костянтинівки, військовослужбовці привозили, коли почули, що в нас буде музей. Це тільки початок, він буде поповнюватися, але не хотілося, щоб новими снарядами», — розповідає Андрій Тараман.

З-поміж експонатів – збитий під селом безпілотник, відпрацьовані гранатомети, ліжко бійця зі шкарпетками, що зв’язала сліпа бабуся, рюкзак одного з хлопців, який виходив з Дебальцевого.

vystrilyani_granatomety.jpg

Вистріляні гранатомети // «Громадське радіо»
Вистріляні гранатомети
«Громадське радіо»

 На стіні – дитячі малюнки, адресовані воякам. Усе нагадує кімнату бійця АТО.

dytyachi_malyunky_biycyam.jpg

Дитячі малюнки, зроблені для бійців // «Громадське радіо»
Дитячі малюнки, зроблені для бійців
«Громадське радіо»

«Це відтворення кімнати, зараз військові так і живуть – у школах покинутих, інших приміщеннях. У них в кімнатах – малюнки, лежаки, зброя, пічки під вікном, вони так і ставляться. Враження надзвичайне», — говорить патріот з Костянтинівки Ярослав Маланчук.

burzhuyky_dlya_biyciv.jpg

Буржуйки для бійців // «Громадське радіо»
Буржуйки для бійців
«Громадське радіо»

Особливе місце тут посідає куточок, присвячений пам’яті бійця Сергія Ісаєва, який в кінці квітня загинув за Україну. Його друг – волонтер Юлія Кашина -  однією з перших підтримала ідею такого музею і віддала усе, що вдома мала.

« У мене вдома була одна частина – не знаю її назви – з якогось літака з аеропорту, вдома вона мені ні до чого, а тут знайшла своє місце,  потім рюкзак  з Дебальцевого, плащ звідти. Я це передала до музею» , — каже Юлія.

Усю стіну музею прикрашає маскувальна сітка, зроблена сільськими волонтерами  «Смолянська путанка» для 122 батальйону, як оберіг. Її зелена основа – з одягу захисників Донецького аеропорту.

maskuvalna_sitka-oberig.jpg

Маскувальна сітка-оберіг // «Громадське радіо»
Маскувальна сітка-оберіг
«Громадське радіо»

У день відкриття чимало гостей завітали сюди, приїхали із сусідніх міст. Отець Віталій Кестер —  капелан 122 батальйону. Говорить, що вражений побаченим.

«Це дуже добре. Покоління мають про це пам’ятати, цінити і робити все, щоб не допускати таких речей. А це залежить від культури, духовності нашої. Від цього залежить майбутнє», — каже капелан.

Символічно, говорили на відкритті, що музей АТО відкрили у День Перемоги над нацизмом, адже сьогодні на Донеччині війна, східні кордони України нині відстоюють онуки тих, хто виборював мир понад 70 років тому.

Наталя Поколенко з Донеччини для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+