Слухати

Журналісти обурені публікацією даних 4000 медійників, акредитованих «ДНР» 

11 травня 2016 - 09:36
Іноземні та українські журналісти поширюють офіційну заяву про недопустимість даної ситуації
Журналісти обурені публікацією даних 4000 медійників, акредитованих «ДНР»  / Новини на Громадському радіо

«Миротворець» оприлюднив дані акредитованих в «ДНР» іноземних та українських журналістів. У «злитій» базі містяться телефони, імейли, прізвища та імена 4068 журналістів.

Народний депутат і радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що сайт Миротворець зламав базу даних так званого міністерства інформації самопроголошеної «ДНР», та незадовго до «зливу», анонсував публікацію особистих даних журналістів, опублікованих там. 

Останнє викликало бурхливе обговорення в соціальних мережах. Журналісти провідних українських ЗМІ, західні журналісти та неурядові організації, які моніторять стан свободи слова і дотримання прав журналістів в Україні, вже висловили народному депутату своє засудження і нагадали, що публікація особистих даних порушує українські закони. 

Журналісти попереджають, що ситуація може загрожувати судовими позовами до винуватців ситуації.

Також журналісти поширюють офіційну заяву з цього приводу:

«Ми, журналісти українських та закордонних ЗМІ, та представники українських та міжнародних медіа-організацій, глибоко шоковані діями українських політиків, та співробітників сайту «Миротворець», які виставили в публічний доступ персональні дані всіх журналістів, які отримували акредитацію в т.зв. ДНР/ЛНР, назвавши їх людьми, які «співпрацюють з терористами».

Під удар потрапили українські та закордонні журналісти, які, ризикуючи життям, об’єктивно висвітлювали події і розповідали в українських та світових медіа, що відбувалося на окупованих територіях. Зокрема, саме завдяки їхній роботи, стало відомо, з кого складається батальйон «Восток», про злочини Мотороли та іншіх бойовиків, про постачання російської зброї, та багато інших важливих фактів. Саме ці журналісти дали інформацію для проведення якісного розслідування про падіння малазійського Боїнга влітку 2014 року, а їхні матеріали про керівних осіб окупованих територій лягли в основу багатьох розслідувань та аналітичних матеріалів.

Ми особливо наголошуємо, що акредитація не означає і ніколи не означала співробітництво журналістів з будь-якою стороною конфлікту. Акредитація — це форма захисту і безпеки журналіста. Нагадуємо, що, за даними українських та міжнародних медіа-організацій, тільки у 2014 році у полоні бойовиків побували майже 80 журналістів, українських і закордонних, багато з яких зазнали тортур. Акредитація була єдиним, хоч і мінімальним, механізмом захисту журналістів від тортур чи потрапляння в полон.

Після звинувачень у «роботі на терористів» та оприлюднення персональних даних, номерів телефонів та емейлів журналістів, їм почали телефонувати та писати з погрозами, а від деяких українських політиків уже пролунали заклики вважати цих журналістів «ворогами України» і взагалі закрити їм можливість працювати. Подібне ставлення до журналістів є прямим порушенням української Конституції, Закону України «Про захист персональних даних», порушенням Європейської конвенції прав людини, і є ганебним і абсолютно неприйнятним в цивілізованій і нетоталітарній державі, якою є Україна.

Ми вимагаємо від сайту «Миротворець» негайно видалити з вільного доступу інформацію про персональні дані відповідних журналістів.

Ми звертаємося до українських політиків, народних депутатів з вимогою припинити маніпуляції цією інформацією.

Ми також звертаємся до української влади, правоохоронних органів України з вимогою порушити кримінальне провадження за фактом порушення Закону України про захист персональних даних, здійснення тиску та погроз журналістам, які зазначені у списку».

 

Оксана Романюк, Репортери без кордонів (Україна)

Катерина Сергацкова, Hromadske.tv

Настя Станко, Hromadske.tv

Ангелiна Карякiна, Hromadske.tv

Севгіль Мусаєва, Українська правда

Iгор Бурдига,

Simon Ostrovskiy, Vice News

Gulliver Gragg, France 24

Cristopher Miller, former Mashable

Stephane Siohan.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+