Слухати

Депутати прийняли законопроект, що дозволяє Луценко бути генпрокурором

12 травня 2016 - 12:18
Зокрема, на посаду глави ГПУ може претендувати кандидат, який має вищу освіту і стаж роботи в галузі права або досвід роботи в законодавчому та правоохоронному органі не менше 5 років
Депутати прийняли законопроект, що дозволяє Луценко бути генпрокурором / Новини на Громадському радіо

Верховна Рада України прийняла законодавчі зміни, що дозволяють призначати генеральним прокурором кандидата без юридичної освіти і досвідом роботи в законодавчому та правоохоронному органі. Таке рішення підтримали 258 парламентаріїв.

Зокрема, проектом закону №4645 пропонується змінити вимоги до кандидата на посаду прокурора і генпрокурора. Зокрема, на посаду глави ГПУ може претендувати кандидат, який має вищу освіту і стаж роботи в галузі права або досвід роботи в законодавчому та правоохоронному органі не менше 5 років.

Також законопроектом визначено, що прокурором регіональної прокуратури може бути призначений громадянин України, який має стаж роботи в галузі права не менше 3 років, а прокурором ГПУ — кандидат, який має стаж роботи в галузі права не менше 5 років.

Нардепка Війкторія Войцицька категорично проти подібного протягнення закону, вона виступає за прозорий конкурс на зазначену посаду.

Журналіст Віктор Уколов написав розлогий коментар «за» законопроект.

Депутатка від «Батьківщини» Альона Шкрум повідомляє, що переговори по голосуванню за генпрокурора не припиняються.

Раніше «Громадське радіо» передавало, що під Верховною Радою проходив мітинг за обрання нового незалежного прокурора шляхом прозорого конкурсу. Судячи з текстів на плакатах, кандидатура Юрія Луценка мітингуючих не задовольняв.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+