Слухати

Горбатюк чекає, що Луценко припинить тиск на слідчих

12 травня 2016 - 21:28
Від прокурора, який веде справи за злочинами на Майдані Сергія Горбатюка, очікують, що матеріали передадуть до суду до осені
Горбатюк чекає, що Луценко припинить тиск на слідчих / Новини на Громадському радіо

Про це новий глави ГПУ Юрій Луценко повідомив в кулуарах Верховної Ради передає «Українська правда». Новий Генпрокурор і начальник Управління спецрозслідування ГПУ Сергій Горбатюк розповів, чого чекають один від одного.

Юрій Луценко обіцяв підтримку підлеглому, ведучому справи проти вищих чиновників і в зв’язку зі злочинами проти Майдану. І чекає, що справи Майдану будуть завершені до початку осені:

«Він настільки добрий працівник, що він не вміє вимагати для себе благ. Вони йому потрібні. Не йому, а групі…Безумовно, треба збільшити технічну підтримку, ресурси. Вимога тільки одна — ретельно, так, щоб ні один європейський суд не засумнівався у результативності, завершити справу не пізніше початку осені».

У свою чергу Сергій Горбатюк розповів «Громадському радіо» — чекає, що з новим Генпрокурором тиск на нього і його підлеглих буде припинено.

«Жодне з моїх тверджень про той тиск вони не підтвердилися. Відповідно, жодних кроків не було зроблено для того, щоб це усунути. А це відбивається ни тих розслідуваннях, які проводяться нами», — заявив  Сергій Горбатюк.

Він повідомив, що окремі провадження вже йдуть до завершення, інші — через брак доказів розслідуються повільніше:

«Ми організовуємо роботу, щоб ці докази з’являлись чи їх було достатньо для того, щоб направляти справу до суду».

Тому, зазначив Горбатюк, він як начальник слідчого підрозділу говорити про кінцеві строки закінчення розслідування не може.

Наразі управління спецрозслідувань веде справи по 142 особам, до суду направлений 31 звинувачувальний акт щодо 53 осіб. Загалом до відповідальності притягнуто 32 високопосадовця, 79 співробітників органів внутрішніх справ. 5 прокурорів, 2 судді, 23 цивільні особи, так звані «тітушки»,  повідомив Сергій Горбатюк.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Сергія Горбатюка і співробітників його управління викликали на допити з ініціативи заступників генпрокурора Юрія Севрука і Юрія Столярчука. Юрій Луценко сьогодні не дав чіткої відповіді, чи звільнить цих заступників. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+