Слухати

ВР перейменувала населені пункти непідконтрольних Україні Донбасу та Криму

12 травня 2016 - 11:43
«Перейменування якраз є першим кроком до деокупації території», — заявив Володимир В'ятрович
ВР перейменувала населені пункти непідконтрольних Україні Донбасу та Криму  / Новини на Громадському радіо

Верховна Рада України за ініціативи Андрія Парубія підтримала три постанови про декомунізацію назв українських міст, зокрема і на окупованих територіях Криму та Донбасу. Про це повідомляється на сайті ВР

Верховна Рада перейменувала 75 населених пунктів в окупованому Криму і 38 — в непідконтрольних українській владі районах Донецької і Луганської областей. Відповідні постанови депутати прийняли на сьогоднішньому засіданні парламенту. Жодного голосу за перейменування населених пунктів в Криму і на Донбасі не дали депутати «Опозиційного блоку».

За проект постанови № 4086, який стосувався населених пунктів на підконтрольних бойовикам частинах Донеччини та Луганщини, проголосували 245 нардепів.

Зокрема, постанова передбачає перейменування Тельманівського району на Бойківський, а також зміну назв 4 міст.

Місто Юнокомунарівськ Єнакієвської міської ради на місто Бунге;
місто Кіровське на місто Хрестівка;
місто Комсомольське Старобешівського району на місто Кальміуське;
місто Торез на місто Чистякове;

На Луганщині Краснодонський район перейменують на Сорокинський, Свердловський район на Довжанський,

Місто Кіровськ на місто Голубівка;
місто Красний Луч на місто Хрустальний;
місто Вахрушеве Краснолуцької міської ради на місто Боково-Хрустальне;
місто Петровське Краснолуцької міської ради на місто Петрово-Красносілля;
місто Краснодон на місто Сорокине;
місто Артемівськ Перевальського району на місто Кипуче
місто Свердловськ на місто Довжанськ;
місто Стаханов на місто Кадіївка.

За постанову № 4087, яка стосується анексованого Криму, проголосувало 255 депутатів. Більшість кримських сіл будуть присвоєні кримськотатарські назви. Так, місто Красноперекопськ тепер буде називатися Яни Капу, село Улянівка — Султан-Сарай, селище Куйбишеве — Албат.

Рекомендації щодо перейменування для парламенту розробляв Український інститут національної пам’яті. Його директор Володимир В’ятрович пояснив «Громадському радіо», що перейменування — виняткове право України. І запевнив, що для жителів неконтрольованих Україною територій додаткових незручностей не виникне.

«Я думаю, що більше незручностей їм приносить окупація, а перейменування якраз є першим кроком до деокупації території»,  — заявив В’ятрович. 

За його словами, жодній людині не потрібно буде спеціально їхати і щось змінювати у документах у зв’язку з перейменуванням, доки їм не знадобиться вносити зміни з інших причин.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+