Слухати

Росіянин заявив про те, що робив допінг для 15 медалістів Олімпіади в Сочі

13 травня 2016 - 11:26
У Росії міністр спорту Віталій Мутко назвав ці звинувачення нісенітницею
Росіянин заявив про те, що робив допінг для 15 медалістів Олімпіади в Сочі / Новини на Громадському радіо

На зимових Олімпійських іграх 2014 року в російському Сочі десятки російських спортсменів, серед них принаймні 15 медалістів, брали участь у державній програмі використання допінгу. Про це повідомляє американське видання The New York Times, цитуючи тодішнього директора російської антидопінгової лабораторії Григорія Родченкова, який нині живе у США.

За його словами, він особисто розробив суміш із трьох заборонених препаратів, які давали спортсменам. А російські антидопінгові експерти і представники російських спецслужб таємно підмінювали ночами зразки сечі, що їх спортсмени здавали на допінг-аналіз, і замінювали їх на «чисті» зразки, що були наперед відібрані в цих спортсменів за багато місяців до змагань.

За словами Родченкова, таким чином наприкінці ігор зібралося й було знищено близько 100 зразків, що в разі їхнього аналізу засвідчили б наявність допінгу.

У Росії міністр спорту Віталій Мутко назвав ці звинувачення нісенітницею.

Натомість у Міжнародному олімпійському комітеті заявили, що вважають нові звинувачення  дуже тривожними і закликають Всесвітнє антидопінгове агентство негайно розслідувати їх.

Григорій Родченков звільнився з Московської антидопінгової лабораторії восени 2015 роки після публікації доповіді Всесвітнього антидопінгового агентства (ВАДА) про ситуацію в російському спорті. Там, зокрема, було сказано, що він віддав наказ знищити 1417-допінг проб російських атлетів. Пізніше він переїхав до США.

У 2018 році Росія приймає чемпіонат світу з футболу.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+