Слухати

У Раді Європи стурбовані оприлюдненням приватних даних журналістів

13 травня 2016 - 21:09
Генеральний секретар РЄ Торбйорн Ягланд надіслав президенту України Петру Порошенку лист, в якому висловив стурбованість з приводу публікації на веб-сайті особистих даних журналістів
У Раді Європи стурбовані оприлюдненням приватних даних журналістів / Новини на Громадському радіо

Мова йде про представників ЗМІ, які працювали на непідконтрольній частині Донбасу і мали акредитації так званої «ДНР», про це з посиланням на прес-службу Ради Європи пише УНІАН.

«Оприлюднення особистих даних поставило під загрозу особисту безпеку цих журналістів, і деякі з них вже розповіли про погрози. Ця масивна витік персональних даних викликає серйозні питання в рамках європейської Конвенції з прав людини та стандартів РЄ у сфері захисту даних», — йдеться в листі.

У зв’язку з цим Ягланд закликав Порошенко гарантувати приватність і безпеку журналістів, а також швидке проведення розслідування за фактом розголошення їхніх особистих даних.

Сайт «Миротворець» опублікував персональні дані журналістів українських та західних ЗМІ, акредитованих в так званій «ДНР». У цій базі даних містилося 4068 імен.

Журналісти висловили обурення з приводу таких дій.

Прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження за фактом оприлюднення в інтернеті особистих даних журналістів.

Сьогодні, 13 травня, «Миротворець» заявив про закриття свого сайту.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+