Слухати

Юристи дали чотири поради щодо відновлення свідоцтва про народження

13 травня 2016 - 17:49
Без нього не вдасться отримати ні паспорт, ні ідентифікаційний код

 Юристи Всеукраїнського благодійного фонду «Горєніє» пояснили, як відновити свідоцтво про народження.

По-перше, за відновленням документу може звернутися людина, яка втратила документ, її батьки, усиновителі, опікуни, представники органу опіки, навчального або іншого закладу, в якому дитина перебуває постійно.

По-друге, люди, які переселилися з тимчасово непідконтрольної території, можуть звернутися в будь-яке відділення державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) на території, підконтрольній Україні.

По-третє, подати заявку на відновлення документа можна і в електронному вигляді — тут. Це ресурс, створений Міністерством юстиції України. Взагалі на ньому, дотримуючись інструкції, можна відновити свідоцтво про народження, смерть, шлюб, розірвання шлюбу або зміну імені.

І четверте: якщо вирішили навідатися до РАГСу особисто, візьміть з собою паспорта батьків, свідоцтво про шлюб, паспорт і копію втраченого свідоцтва, якщо вони є.

Юристи зазначають, що простого звернення може виявитися недостатньо. В зоні АТО ніхто не гарантує збереження архівів з інформацією про реєстраційні дані. Якщо копію свідоцтва про народження з РАЦСу, розташованого на непідконтрольній території, отримати не вдасться, доведеться звертатися до суду.

Тоді факт народження встановлюватимуть на підставі показань свідків та інших наявних документів. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
FacebookTwitterGoogle+