Слухати

Юристи дали чотири поради щодо відновлення свідоцтва про народження

13 травня 2016 - 17:49
Без нього не вдасться отримати ні паспорт, ні ідентифікаційний код
Юристи дали чотири поради щодо відновлення свідоцтва про народження / Новини на Громадському радіо

 Юристи Всеукраїнського благодійного фонду «Горєніє» пояснили, як відновити свідоцтво про народження.

По-перше, за відновленням документу може звернутися людина, яка втратила документ, її батьки, усиновителі, опікуни, представники органу опіки, навчального або іншого закладу, в якому дитина перебуває постійно.

По-друге, люди, які переселилися з тимчасово непідконтрольної території, можуть звернутися в будь-яке відділення державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) на території, підконтрольній Україні.

По-третє, подати заявку на відновлення документа можна і в електронному вигляді — тут. Це ресурс, створений Міністерством юстиції України. Взагалі на ньому, дотримуючись інструкції, можна відновити свідоцтво про народження, смерть, шлюб, розірвання шлюбу або зміну імені.

І четверте: якщо вирішили навідатися до РАГСу особисто, візьміть з собою паспорта батьків, свідоцтво про шлюб, паспорт і копію втраченого свідоцтва, якщо вони є.

Юристи зазначають, що простого звернення може виявитися недостатньо. В зоні АТО ніхто не гарантує збереження архівів з інформацією про реєстраційні дані. Якщо копію свідоцтва про народження з РАЦСу, розташованого на непідконтрольній території, отримати не вдасться, доведеться звертатися до суду.

Тоді факт народження встановлюватимуть на підставі показань свідків та інших наявних документів. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+