Слухати

Студентів-переселенців у Харкові змушують сплачувати за проживання в гуртожитку

14 травня 2016 - 12:50
Проректор ХАІ заявив, що з першого січня 2016 переселенці повинні сплатити своє проживання, оскільки порядку надання державних пільг на сьогоднішній день немає
Студентів-переселенців у Харкові змушують сплачувати за проживання в гуртожитку / Новини на Громадському радіо

Студенти-переселенці Харківського національного аерокосміческго університету стверджують, що залишилися без пільг на проживання в гуртожитку. За словами донеччанина Дмитра Чернеця, після того, як він оформив довідку переселенця в гуртожитку йому надали безкоштовну кімнату. Але в кінці квітня 2016 року керівництво ВНЗ попередило, що тепер за проживання доведеться платити самому, а також погасити борг за попередні місяці. За словами студентів-переселенців, оплата гуртожитку становить 330 грн. на місяць, а це близько 40% їх стипендії, передає Громадське телебачення Донбасу.

Проректор з науково-педагогічної та навчально-виховної роботи Віталій Зайцев розповів, що в ХАІ багато студентів переселенців, і з першого січня 2016 вони повинні сплатити своє проживання, оскільки порядку надання пільг до сих пір немає, і тут, за його словами, керівництво ВНЗ нічого вдіяти не може.

Юристи, до яких звернувся Дмитро, говорять, що керівництву ВНЗ необхідно запросити фінансування у міністерства освіти. І в разі відмови, поставити студентів до відома. 

Відповідно до закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» статті 7 п. 9, «взята на облік внутрішньо переміщена особа має право на продовження здобуття певного освітнього рівня на території інших регіонів України за рахунок коштів державного бюджету або інших джерел фінансування. Порядок фінансування навчання категорії осіб, які були зараховані у навчальні заклади на територіях, де виникли обставини, зазначені у статті 1цього Закону, на навчання за рахунок коштів державного бюджету, встановлюється Кабінетом Міністрів України».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+