Слухати

У Костянтинівці собаки кусають одну людину на день, — коммунальник

14 травня 2016 - 10:19
Влада, що обіцяла на утримання притулку для собак в місті обіцала мільйон гривень, але поки виділила 53 тисячі
У Костянтинівці собаки кусають одну людину на день, — коммунальник / Новини на Громадському радіо

На них звели відкриті вольєри, до яких завезли (відловили найбільш агресивних за скаргами людей) собак. Найближчим часом їх стерилізують, аби не давали потомство і знову відпустять жити посеред міста, як це і було раніше. Притулок  у Костянтинівці розташований на базі місцевого комунального підприємства «Комунтранс». 

13 170 051_1 010 574 312 346 081_143 788 522_o.jpg

Собака у притулку в Костянтинівці  // «Громадське радіо»
Собака у притулку в Костянтинівці
«Громадське радіо»

« Жити вони тут не будуть, тут лише притулок. Вони проходять 14-денний карантин, подальшу долю визначить ветеринар. Він огляне і вирішить, що робити – лікувати або випускати з щепленням від сказу. Плануємо укласти угоду з ветеринарною службою, аби проводити стерилізацію. Щоб собаки були живі-здорові, але не давали потомство», — говорить керівник підприємства Віктор Ділін.

13 224 992_1 010 573 615 679 484_1 174 943 618_o.jpg

Собак стерілізують та знову відпустять на вулиці // «Громадське радіо»
Собак стерілізують та знову відпустять на вулиці
«Громадське радіо»

Втім, за кілька днів, що тварини у притулку, вже встигли народитися троє цуценят. Поки не виділені гроші на те, аби собак  прокормити. Залишки їжі віддають з їдальні військові, які дислокуються у місті. Загалом притулок розраховано на 40-50 тварин, при цьому за інформацією самих міських чиновників посеред дитячих майданчиків, ринків та шкіл, крамниць нарахували близько 4 тисяч безпритульних собак.

13 211 173_1 010 574 315 679 414_1 730 104 770_o.jpg

Притулок розрахований на 40-50 тварин // «Громадське радіо»
Притулок розрахований на 40-50 тварин
«Громадське радіо»

«У  першу  чергу будемо забирати собак з громадських місць – поблизу ринків: біля залізничного вокзалу, центральний ринок, Ювілейний, де добрі люди підгодовують, думають, що добру справу роблять. Я брав статистику за минулий рік: до травмпункту звернулися 320 осіб, це значить щодня одного мешканця міста кусав собака. А скільки не звернулися, бо просто їм порвав собака сумку, одяг чи щось таке», — розповів Віктор Ділін.

Наразі робочі завершують будівництво кухні, де собакам варитимуть їсти. Якщо притулок дасть ефект, обіцяють надавати послуги сусіднім містам, адже проблема з безпритульними тваринами є однією з актуальних у багатьох містах регіону.

Наталя Поколенко з Донеччини для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+