Слухати

В Україну повернули незаконно вивезений Меч Вікінга

14 травня 2016 - 17:27
Естонська сторона затримала передачу меча до Росії і повернула артефакт Україні
В Україну повернули  незаконно вивезений Меч Вікінга  / Новини на Громадському радіо

13 травня Естонія повернула Україні незаконно вивезений середньовічний артефакт Меч Вікінга. Про це повідомляє прес-служба Міністерства культури України. 

«Вчора естонська сторона урочисто передала українській делегації Меч Вікінга у межах співпраці країн-учасниць Конвенції про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності від 14 листопада 1970 року. Поверненню цієї цінності до України ми сердечно завдячуємо естонській стороні, яка затримала передачу меча до Росії. Зі свого боку Україна надала докази про те, що знайдений меч був незаконно вивезений з території України», — зазначив начальник Управління музейної справи та культурних цінностей Мінкультури Василь Рожко.

image006.jpg

Меч Вікінга // Фото зі сторінки ДП Міжнародний аеропорт «Бориспіль»
Меч Вікінга
Фото зі сторінки ДП Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

image008.jpg

Меч Вікінга // Фото зі сторінки ДП Міжнародний аеропорт «Бориспіль»
Меч Вікінга
Фото зі сторінки ДП Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

Надалі меч передадуть Національному науково-дослідному реставраційному центру України для здійснення експертизи та реставраційних робіт. Після цього він стане державною частиною Музейного фонду України і буде представлений до широкого огляду, йдеться у повідомленні.

Український археолог та  пам`яткоохоронець Максим Левада впевнений, що повернений Меч Вікінга достатньо високого рангу, належав якомусь видатному воїну і скоріш за все декорований сріблом. 

Урочиста церемонія передачі-отримання Меча Вікінга відбулася 12 квітня у Центрі української культури в естонському місті Таллінн.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+